The Power of Art

Enne esimest projektikohtumist Ateenas on III kooliastme õpilased tutvunud kreeka muusadega, valminud on projekti logo kavand ja projekti maskoti kavandid. Õpilased on tutvunud kreeka muusikaga ja hääletanud projekti tunnusmuusika.

Kreekas arutleti kunsti jõu üle

Rahvusvahelises Erasmus+ projektis The Power of Art osalevate riikide (Kreeka, Portugal, Itaalia, Ungari ja Eesti) koolide esinduste esimene töökohtumine toimus Ateenas. Paikuse kooli grupp koosnes kolmest õpetajast ja viiest lõpuklassi õpilasest. Kreekas veedetud päevade jooksul tutvuti kreekapoolse baaskooli elu ja oluga, peeti tööseminare, osaleti huvitavatel ekskursioonidel, külastati tunde ning ka maaliti ja joonistati. Ja kus olekski veel paslikum arutleda kunsti jõu üle nagu projekti pealkiri ka sätestab, kui mitte imeilusas Kreekas, kus loodus lokkab aastaringselt ning päevad on täis päikest.

Eredaimad muljed jäidki osalenutele Kreeka kaunist loodusest ja ajalooliste paikade nagu näiteks Akropol ja Poseidoni tempel külastustest. Ka sealset koolielu oli huvitav jälgida ning kreeka toidud tahtsid keele alla viia. Jõulumelu oli Kreekaski täies hoos – palmid kenasti elektriküünaldega kaunistatud ja alpikannipeenrad punetamas. Apelsini-, sidruni- ja mandariinipuud olid vilju täis ja kõikjalt kuuldus jõulumuusikat. Üsna kummastav oli jälgida ka muruniitmist keset detsembrikuud.

Järgmine projektikohtumine toimub kevadel Portugalis ja nüüd tulebki projektis osalejail kodutööde kallale asuda, et kõigega õigeks ajaks valmis jõuda.

õp Sirje Suurevälja