Pärnumaa võistkondlik pendel- ja krossiteatejooks

Õppeaasta esimene koolikuu on äsja lõppenud, aga juba on ette näidata ka esimesed võidud ja karikad.

Pärnumaa võistkondlikul pendel- ja krossiteatejooksul 29. septembril 2016 Jõulumäel läks meie kooli võistkonnal väga hästi. Pendelteatejooksu võidu tagasid meile kiired jalad ja oskus säilitada rahu ning sooritada kõik teatevahetused ilma teatepulga kaotuseta. Karika tõid koju Arabella Suvorov, Mirell Metsis, Katariina Krüger, Astrid Suvorov, Triine Kose, Agnes Suvorov, Ann Marii Kivikas, Birgit Rebane ja poistest Mattias Esken, Kristian Kalbus, Karl-Vahur Vahemets, Joosep Põder, Heiko Ailt, Henri Ilves, Allan-Devid Ševtsov ja Joosep Kuusk.

Krossiteatejooksus olid I kohta väärilised 3 võistkonda:

IV – V kl tüdrukud: Katariina Krüger, Astrid Suvorov, Nora Liis Esken

VIII – IX kl tüdrukud: Birgit Rebane, Cleer Marii Kaldo, Ann Marii Kivikas

IV – V kl poisid: Karl- Vahur Vahemets, Karel Ratnik, Joosep Põder

II koha saavutasid 2 võistkonda:

VI – VII kl tüdrukud: Wanda Helene Ollep, Triine Kose, Agnes Suvorov

VI – VII kl poisid: Heiko Ailt, Jakob Bergman, Henri Ilves

III koht:

I – III kl poisid: Mattias Esken, Kristian Kalbus, Romet Rebane

Maakondlikult kuni 7. klasside poiste jalgpalliturniirilt saabuti koju samuti I kohaga!

Palju õnne kõigile võistlejaile ja kehalise kasvatuse õpetajatele!

Teatejooksude päev 2016

Paikuse Põhikoolis on traditsiooniks kujunemas uue õppeaasta alustamine teatejooksude päevaga. Nii ka sel aastal.

Spordinädala raames toimus mõõduvõtmine kahes vanusegrupis viies erinevas jooksus: pendel- ja süstikjooks, poiste ja tüdrukute ringijooks ning teatejooks 4 x 100, 200, 300 m. Vanemas vanusegrupis (7.-9. klass) lõpetati kaheringijooksuga ehk 600 m.

Nooremas vanusegrupis 4.-6. klass näitasid head kiirust ja koostööd:

I   koht 6 A

II  koht 6 B

III koht 5 A

Vanemas vanusegrupis (7.-9. klass) määras lõpptulemuse kogemus:

I   koht  8 Aspordipaev-38

II  koht  9 A

III koht  9 B

Päev oli päikesepaisteline ja loodetavasti lisasid spordipäeva emotsioonid jaksu ja jõudu taas reipalt koolipinki istuda.

õp Ulvi

Ümber kooli jooks

 

1.klassi kokkuvõteIMG_1810
Andreas Pärn 1,39;9
Andri Ruul 1,41;0
Kertrud Koni 1,42;00

I kooliastme tüdrukud
Iti Talts 1,43;0
Kertu Akk 1,45;7
Ellen Marie Otto 1,47,4

II kooliaste tüdrukud
Wanda-Helene Ollep 1,29;2
Katariina Krüger 1,29;3
Astrid Suvorov 1,32,9IMG_1833

III kooliastme tüdrukud
Annabel Alliksaar 1,30;9
Marlen Ojaste 1,32;7
Birgit Rebane 1,34;5

I kooliastme poisid
Karl- Vahur Vahemets 1,34;2
Mattias Esken 1,34;6
Kristian Kalbus 1.35;0

II kooliastme poisid
Heiko Ailt 1,22;3
Mirko Must 1,24;6 IMG_1814
Robin Paulberg 1,25;7

III kooliaste poisid
Hannes Lehiste 1,19;3
Cristofer Talts 1,19;8
Harly Värk 1,20;4

IMG_1805

 

 

 

 

 

Maakondlikud koolinoorte meistrivõistlused kergejõustikus

Hooaja viimased maakondlikud koolinoorte meistrivõistlused kergejõustikus II ja III kooliastmele toimusid 20. mail Paikuse staadionil. Meie kooli esindasid õpilased 6.-9. klassini. Pjedestaalile oli asja enamusel ja vähemalt finaali, see tähendab esimese kuue hulka, kuulusid mingil võistlusalal kõik osalejad.

Tüdrukud A vanuseklass: Netty Raud 800 mj. V koht

Tüdrukud B vanuseklass: Ann Marii Kivikas – 100mj. I koht, kuulitõuge IV koht; Annabel Alliksaar – 100 mj. II koht, kaugushüpe I koht, kõrgushüpe I koht, kuulitõuge II koht, odavise IV koht; Meeri Meedla – 100 mj. III koht, kaugushüpe II koht, kõrgushüpe II –IV koht; Wanda-Helene Ollep – 800 mj. I koht; Anne-Mari Peks – 800 mj. IV koht, odavise III koht; Helen Roman – odavise II koht, kuulitõuge V koht; Josiine Vekram – 800 mj. V koht.

Tüdrukud C vanuseklass: Agnes Suvorov – 100 mj. III koht, 400 mj. III koht, kaugushüpe II koht; Kairiin Ilves – 100 mj. V koht.

Poisid B vanuseklass: Hannes Lehiste – 100 mj. II koht; Raul Mikker – 100 mj. III koht, kaugushüpe I koht; Joosep Kuusk – 1500 mj. II koht; Allan-Devid Ševtsov – kuulitõuge IV koht.

Poisid C vanuseklass: Heiko Ailt – 800 mj. II koht, kaugushüpe III koht; Sven Tagu – 800 mj. III koht; Raimond Uibo – pallivise III koht, 800 mj. V koht; Henri Ilves – kõrgushüpe III koht; Chris Aidulo – 100 mj. VI koht.

Kiitus kõigile õpilastele, kes osalesid ja kooli esindasid!

õp. Ulvi Sikut

20160520_131849

20160520_140054

Karu Kati ja Karu Mati20160525_133128

25. mail toimusid Audrus järjekorras 40-ndad Karu Kati ja Karu Mati sportmängud 1.-4. klassi õpilastele. Kavas olid võistkondlik pendelteatejooks ning individuaalselt pallivise, kaugushüpe ning 60 meetri jooks.

Päeva alustati pendelteatejooksuga, kus Paikuse Põhikooli võistkond saavutas Kilingi-Nõmme järel II koha. Meie võistkonnas jooksid: Astrid Suvorov ja Rasmus Adler (4a), Katariina Krüger, Joosep ja Markus Põder (4b), Indra Aruväli ja Romi Tammet (4c) ning Karl-Vahur Vahemets (3b).

Edasi võisteldi palliviskes, kus Paikusel õnnestus jällegi noppida üks medal – Joosep Põder tuli tulemusega 42,62 meetrit kullale. Tüdrukutest oli parim tulemus Romil, kes saavutas 4. koha.

Teise individuaalalana tuli joosta 60 meetrit. Seekord oli Paikuse Põhikool nii tüdrukute kui poiste arvestuses hõbedane – teisele kohale tuli Katariina ning poistel läks ühte perre kaks hõbemedalit – nii Joosepil kui Markusel oli sama jooksutulemus ning jäädi kohta jagama.

Viimase alana tuli selles kuumas 30-kraadises kevadilmas võistelda veel ka kaugushüppes. Poistest oli parim tulemus jällegi Joosepil, kuid pjedestaalile ta napilt ei pääsenud. Tüdrukutest tuli aga tulemusega 3,75 meetrit pronksmedal Astridile.

Lisaks juba niigi edukale esinemisele meie laste poolt, kuulutati pika ja palava võistluspäeva lõpuks Paikuse Põhikool Kilingi-Nõmme (kokku 423 punkti) ning Vändra Gümnaasiumi (kokku 381 punkti) ees üldarvestuse võitjaks (kokku 441 punkti). Suur-suur kiitus kõikidele Paikuse Põhikooli väledatele ja osavatele!

Uute kohtumisteni!
õp Kaisa

Pärnu maakoolide kevadkross

Pärnu maakoolide kevadkross viidi läbi 28. aprillil Jõulumäe Tervisespordikeskuses, kus osales 377 õpilast. Võistlejad jagunesid viide vanuseklassi, distantside pikkused vastavalt alates 300 meetrist kuni 3000 meetrini. Sel korral esindas meie kooli 34-liikmeline võistkond, kuhu kahjuks ei kuulunud meie mitmed kergejõustikutüdrukud, kes kimpus vigastustega. Kuid lapsed, kes tulid võistlema vaatamata koolis vältavale väga pingelisele viimasele veerandile, andsid endast parima ja saavutasid suurepäraseid tulemusi! Suured tänud kõigile, kes pidasid kooli esindamist oluliseks, julgesid ja tahtsid ennast proovile panna!

Siin tulemused, mis mahtusid esikümnesse:

1.-3. klass 300 mj. P20160428_123851
6. koht Karl-Vahur Vahemets (osavõtjaid 71)
4.-5. klass 500 mj. P
II koht Henri Ilves
7. koht Joosep Põder
4.-5. klass 500 mj. T
III-IV Katariina Krüger
6.-7. klass 500 mj. T
I-II koht Josiine Vekram
5. koht Wanda Helene Ollep
8.-9. klass 1000 mj. P
8. koht Kert Kodu
8.-9. klass 3000 mj.P
6. koht Sander Prisk
8.-9. klass 500 mj. T
II koht Anne Mari Peks
8.-9. klass 2000 mj . T
III koht Anette Aavekukk
4. koht Netty Raud
5. kohtJoanna Kai Kukk

õp Ulvi Sikut

Jalgpalli osavusfestivali „Värav!“ finaalvõistlus

Nädal pärast maakonnavõistluse võitmist käisid meie 4.-5. klassi tublid jalgpallurid osavusfestivali finaalvõistlusel Tallinnas. Eesti Jalgpalli Liidu sisehallis peetud võistlusel osales 22 kooli. Kõik nad olid sinna jõudnud läbi maakondades ja suuremates linnades peetud eelvoorude, kus osales kokku üle saja kooli. Tänavu teist aastat toimunud festivali võib õigustatult sedasi ka kutsuda, sest ehkki võistlus on küll peamine ei ole see kaugeltki kõik, mida lapsed sellel üritusel näha ja kogeda saavad. Selgi korral algas päev trikijalgpallur Eno Lintsi etendusega. Hiljem sai võtta autogrammi nii Eesti koondise kauaaegselt esiväravavahilt Sergei Pareikolt, kui ka koondise eest hulga väravaid löönud ründajalt Joel Lindperelt. Päeva juhtis oma tuntud headuses spordikommentaator Kalev Kruus.

Sportlikus mõttes läks meie palluritel hästi, ehkki kolmest võistlusest esimene parimal moel välja ei tulnud. Aga eks te proovige ise palli koonuste vahel slaalomina vedada. Liialt kiirustades kaob ära pall ja liialt hoolikalt tehes kaob aeg. Igatahes kui stopper kinni vajutati näitas see meile viieteistkümnendat aega. Järgmiseks alaks olid täpsuslöögid 10 meetri kaugusel olevasse väikesesse väravasse. Milline kuueliikmeline võistkond kiiremini kindla arvu väravaid sisse lõi, see ka parema koha sai. Kiirus ja täpsus olid siin muidugi peamised, aga pea pidi seejuures ikkagi „külmana“ hoidma. Meie seda suutsime ja saime sellel alal väga tubli kolmanda koha. Nüüd jäi veel kolmas ala, mis oma olemuselt oli kombinatsioon kahest eelmisest, ehk palliga triblamisest ja selle väravasse löömisest. Kuna meie lastel oli eelmiselt alalt hea emotsioon üleval lasi see neil ka viimasel alal oma oskused parimal viisil realiseerida. Siit meile kuues koht, mis ka kolme ala kokkuvõttes tagas meile tubli tulemuse – saime jalgpalli osavusfestivali finaalvõistlusel 6. koha!

Kiitust väärivas võistkonnas esinesid Triine Kose, Airin Meos, Henri Ilves, Joosep Põder, Sven Tagu ja Oliver Vahter.

PÄRNU MAAKOOLIDE MV KORVPALLIS 6. – 7. KL POISID JA 6. – 12. KL TÜDRUKUD    08.04.2016   SINDI GÜMNAASIUMIS

Traditsiooniliselt toimusid võistlused Sindis, kuhu oli osalema tulnud 4 poiste võistkonda ja vaid 2 tütarlaste võiskonda. Lisaks meie kooli tüdrukute võistkonnale Vändra Gümnaasiumi võistkond. Tütarlaste korvpall on Pärnumaal keerulises ajajärgus, ülemöödunud aastal tuli Paikuse PK tütarlastel mängida poistega, kuna ühtegi neidude  7 . – 9. klassi võistkonda polnud registreerunud. Eelmisel aastal otsustati liita gümnaasiumi tüdrukud põhikooli vanusegrupiga, nii võistlevad üsna suure vanusevahega tüdrukud koos.

Kuigi mänge oli üks, oli see ülipõnev, sest parema selgitamiseks tuli mängida 2 lisaaega (2 X  3 minutit) Mängu põhiaeg 2 X 10 minutit kulges väga tasavägiselt ja lõppes viigiga. Esimene lisaeg oli võimalus võita, aga närvid ei pidanud vastu ja lisaaja lõpus visatud vabavisked punkte juurde ei toonud. Teine lisaaeg mängiti enesekindlamalt, tehnilisemalt ja tempokamalt, mis kindlustas meile kindla võidu.

Tüdrukud ühe kogemuse võrra rikkamad ja kindlasti annab ka teadmisi teiste mängude vaatamine ning analüüsimine.

Võitjasse võiskonda kuulusid: Mirell Karuks, Carolyn Klaamas, Joanna Liisa Orav, Agnes Tuuga, Kaisa Lotta Koger, Kristi Koha, Heie Veeväli ja  Kerttu Rist.

 

Õpetaja Ulvi Sikut20160408_114452

 

Jalgpalli osavusfestival

 

Märtsikuu viimasel päeval käisid meie väikesed jalgpallurid Kilingi-Nõmme spordihallis peetud osavusfestivalil „Värav!“. See on teist aastat Eesti Jalgpalli Liidu poolt korraldatav turniir, mis 1.-3. klassi arvestuses piirdub maakonna tasemega, 4.-5. klassi arvestuses lõpeb aga vabariikliku finaalvõistlusega.

Meie läksime võistlema mõlemas vanuseklassis, etteantud reeglite järgi nelja poisi ja kahe tüdrukuga kummaski võistkonnas. Mõlemal läks ka väga hästi. Nooremad võitsid kolmest triblamis- ja löögioskust nõudnud võistlusest kaks ja tulid ühel teisele kohale. Enne viimast ala oli nii meil kui Häädemeeste võistkonnal veel võimalus kokkuvõtte esikohale, kuid otsustav võistlus, kus tuli leida tasakaal kiiruse ja kiirustamise vahel, õnnestus meil pisut paremini. Oma osavuse ja ühtehoidmisega said teenitud esikoha Lisette Arak, Alina Bai, Ronaldo Havasaar, Karel Ratnik, Kristofer-Robin Soomets ja Karl-Vahur Vahemets.

Vanemas vanuseastmes meie pallurid oma võistlust nii pingeliseks ei teinud. Võitsid kolmest mõõduvõtust kolm ja teenisid maakonna parimatena välja koha vabariiklikule finaalvõistlusele. Kiitust väärivas võistkonnas andsid oma parima Triine Kose, Airin Meos, Henri Ilves, Joosep Põder, Sven Tagu ja Oliver Vahter.

Suusatamise teatevõistlused

Kooli suusasõbrad seadsid end neljapäeval kõrvuti ühisele stardijoonele, et selgitada parimad klassidevahelisel teatevõistlusel. Kolmeliikmelised võistkonnad sõitsid nii vastupidavust nõudnud ringteatesõitu, kui ka lühikesest ja särtsakat sprinditeadet.

Kõige nooremad võistlejad kolmandatest klassidest panid kumbki välja koguni kolm võistkonda. Lisades siia neljandad klassid tähendas see, et võistlustulle asus selles vanuseastmes ühtekokku üheksa võistkonda. Mõlemad teatesõidud võitsid 4b. klassi poisid Ott-Joosep Ollep, Markus ja Joosep Põder. Tõsi, lühikeses sprinditeates jagasid nad esikohta pikas sõidus teise koha saanud 3b. klassi esindusvõistkonnaga, kus sõitsid Karl-Vahur Vahemets, Karel Ratnik ja Hendrik Lasn. Kolmanda koha said mõlemas teatesõidus 4a. klassi poisid Rasmus Adler, Karl Erik Põldots ja Aleksander Krapp.

Teises vanusegrupis sõitsid viienda kuni seitsmenda klassi õpilased. Siin valitsesid 5c. klassi Laura Lizette Sander, Romet Kosenkranius ja Kristjan Peters. Nii nagu nemad olid paremad mõlemas teatesõidus, olid mõlemal korral teised ja kolmandad vastavalt 6b. klass (Raimond Uibo, Raul Mikker, Chris-Sten Kadakas) ja 6a. klass (Wanda-Helene Ollep, Jasper Raat, Simon Talv). Kokku võistles selles arvestuses kaheksa võistkonda.

Kiitust väärivad lisaks ülaltoodud parimatele aga vaieldamatult ka kõik teised oma võistkonna ja klassi eest pingutanud õpilased.

Aastaalguse võrkpalliturniirid

21. jaanuaril võttis Paikuse Põhikool osa Pärnu maakoolide 8.-12. klassi segavõistkondade võrkpalliturniirist. Kokku osales 6 kooli. Loosi tahtel oli meie alagrupis lisaks Vändra Gümnaasiumile ka eelmise aasta kuldmedalist Häädemeeste. Esimeses mängus võitlesime Vändraga, kus vastas oli 6 suurt noormeest (kuna tüdrukute-poiste arvuline vahekord ei olnud ette määratud, siis võis reeglite järgi mängida ka poistevõistkonnaga). Vändrale tuli meil alla vanduda. Päeva teine mäng tõotas tulla isegi rohkem ühepoolne, kuna vastu tuli tiitlikaitsja Häädemeeste. Siiski näitasid Paikuse tüdrukud-poisid oma südikust ning tegid Häädemeestele võidu keeruliseks. Kahe kaotusega tuli meil leppida alagrupi viimase kohaga, mis tähendas meile võistluspäeva viimast mängu 5.-6. kohale. Vastu tuli teise alagrupi 3. koht Tõstamaa. Seekord oli meil vastas tõepoolest segavõistkond ning ka mäng oli tasavägisem. Siiski pidime tunnistama Tõstamaa paremust ja päeva noorimale võistkonnale Paikusele sellelt turniirilt 6. koht. Kuna Paikuse sportlased jäid turniiriga siiski väga rahule ja oldi valmis uuel õppeaastal taas lahingusse astuma, siis oli lisaks 6. kohale meie jaoks veelgi tähtsam saadud kogemus ja positiivne emotsioon. Meie võistkonnas mängisid: Ken Talpas-Taltsepp (5a), Elisa Meos (6b), Helen Roman (7a), Camilla Ševtsova (8a), Krete Teearu, Janeli Kaelep ja Joosep Paasik (8b).

2. veebruaril toimusid Audru Koolis Pärnu maakoolide 8.-9. klassi võrkpallivõistlused. Kohal oli vaid 4 naiskonda: Audru, Vändra, Sindi ja meie. Esimeses mängus tuli meile vastaseks Audru, keda võitsime suhteliselt kindlalt 2:0. Järgmises mängus olime kindlalt 2:0 paremad Vändrast. Päeva viimases mängus oli vaja võita Sindi Gümnaasium. Esimene geim tuli Paikusele suhteliselt kergelt. Teises geimis aga oli kuni lõpuni punkt-punkti mäng, kuid siiski Paikuse tüdrukud tõestasid, et on paremad ja seekord ka PARIMAD, sest kuldmedal tuli meile! Võidukas võistkonnas mängisid: Elisa Meos (6b), Helen Roman (7a), Camilla Ševtsova, Hanna-Maret Kaljuvee (8a), Krete Teearu, Grete Heinsoo, Berit Järv ja Elisebeth Adams (8b).

õp Kaisa Jaakson

Paikuse PK noormehed kergejõustikuvõistlustel

27. jaanuaril jagati taas diplomeid ja medaleid Pärnumaa noortele kergejõustiklastele. Võistlustules olid 12-13-aastased noormehed ja neiud, kes võistlesid 60 mj, kaugus- ja kõrgushüppes, kuulitõukes ja 1000 mj (P) ning 600 mj (T).

Paikuse võistkond oli algselt küll 13-liikmeline, kuid kahanes võistluspäevaks 5-le. Kooli haaranud gripilaine jättis koju kõik 7 tütarlast ja nii esindasid kooli vaid poisid: Heiko Ailt, Raimond Uibo, Henri Ilves, Chris Aidulo ja Ken Talpas Taltsepp.

Võistlustulemused: 60 mj Cris Aidulo 6. koht, Henri Ilves 8., Ken Talpas Taltsepp 11;

1000 mj: Raimond Uibo III koht, Henri Ilves 4., Heiko Ailt 7., Ken Talpas Taltsepp 8;

kaugushüpe: Heiko Ailt II koht, Raimond Uibo 4., Chris Aidulo 11;

kõrgushüpe: Henri Ilves II koht, Heiko Ailt III koht, Chris Aidulo 4., Raimond Uibo 5.

Võistluspäev tõi nii isiklikke rekordeid kui ka võidurõõmu ning kui oskused ja võimed sel korral realiseerimata jäidki, siis uus võimalus avaneb ju juba mõne kuu pärast.

õp Ulvi Sikut

Paikuse PK neiud kergejõustikuvõistlustel

14.-15.01.2016 võistlesid Pärnu linna ja Pärnumaa koolide tüdrukud-poisid Pärnu Kergejõustikuhallis. Mõõtu võeti kolmes erinevas vanusegrupis: J, A ja B vanuseklassis ning võisteldi 60 mj, tõkkejooksus, 300mj, 600 mj, 1000 mj, kaugushüppes, kõrgushüppes, teivashüppes ja kolmikhüppes.

Kui eelmistel aastatel peeti linna ja maakoolide arvestust eraldi, siis sel aastal anti igal alal üks komplekt medaleid. Kergejõustikuga tegelevaid noori pärnakaid osales võistlustel 113, neist maakonnast 104 õpilast.

Paikuse Põhikooli esindasid: Ann Marii Kivikas, Annabel Alliksaar, Meeri Meedla, Anne-Mari Peks, Camilla Ševtsova ja Netty Raud.

Tulemused tüdrukute B vanuseklassis:

Ann Marii Kivikas: I koht 60mj, 300 mj, 600mj

Annabel Alliksaar: I koht kõrgushüppes, III koht kaugushüppes, IV 60mj, V tõkkejooksus, 7. koht kuulitõukes

Anne-Mari Peks: III koht 300mj ja 600mj, IV koht kolmikhüppes, 8. koht kõrgushüppes

Meeri Meedla: IV koht kaugushüppes kõrgushüppes ja 300mj, 10. tõkkejooksus

Tulemused tüdrukute A vanuseklassis:

Camilla Ševtsova – V koht kuulitõukes

Netty Raud: VI koht 600mj, 9. koht 60 mj

Oli suurepärane võistlus ja suurepärased tulemused. Kui kellelgi midagi hingele kripeldama jäi, saab kevadel tulemust parandada.

õp Ulvi Sikut

Maakondlik võimlemisvõistlus

 

Kümme meie kooli tüdrukut osales maakondlikel võimlemisvõistlustel Sindis. Võistlus viidi läbi viies erinevas vanusegrupis ja sooritada tuli akrobaatikakava ning kitsehüpe. Akrobaatika- ja
võimlemistreeningud koguvad üha rohkem populaarsust, mida kinnitas võistluste kõrge tase ja osavõturohkus, kuid ka kehalise kasvatuse tundides õpituga on võimalik parimate hulka tulla.

 

IV klasside arvestuses saavutas Astrid Suvorov I

 koha, Lorette Parts II koha ning 4.-ks tuli Meribel Harjus, kes kaotas kolmandale kohale vaid 0,1 punktiga.

V klasside arvestuses tuli võitjaks Triine Kose, Karoliine Tarjus saavutas tubli 5. koha, enda parima andis ka Maria Tamm.

VI klasside arvestuses saavutas Agnes Suvorov III koha.

VII klasside arvestuses võitles Brigithe Grossmann ennast II kohale.

VIII ja IX klassid võistlesid koos. Krete Teearu ja Lisette Parts kogusid mõlemad ühepalju punkte, sellises olukorras määrasid võitja akrobaatikakava punktid ja nii tuli Krete II ja Lisette III kohale.

Väga, väga tublid olite!

õp Ulvi Sikut

Rahvastepall

Rahvastepall on mäng, mida lapsed mängida tahavad, on ta ju kergesti õpitav ja emotsionaalne.
Nii oligi 17. novembril Paikuse Spordikeskusesse kogunenud 12 Pärnumaa koolide võistkonda, kel kõigil ikka eesmärk võita, kaotama ju ei tulda. Tugevamate võistkondade tase oli väga võrdne, pall aga ümmargune ja tihti osutuvad pisiasjad lõppkokkuvõttes määravaks. Mõnikord on kohe tähtede seis selline, et ühel võistkonnal on õnne rohkem kui teisel.
Pingeline võistluspäev lõppes Sindi Gümnaasiumi võiduga. Paikuse poisid tulid teiseks, kaotades võitjale ühe punktiga ja kolmanda koha võitles välja Audru Kooli võistkond.
Sindi G ja Paikuse PK võistkonnad esindavad Pärnumaad 27. novembril Viljandis toimuvatel vabariiklikel võistlustel.
õp Ulvi Sikut

 

 

 

 

 

 

Lauatennise meistrivõistlused

Teisipäeva pärastlõunal võis spordisaalis näha hulka lauatennise mängulaudu ja nende taga askeldamas kahtekümmend kahte poissi. Toimusid kooli meistrivõistlused, kus pani end proovile nii juba vanu tegijaid, kui ka uusi tulijaid. Kõigil neil ühine joon, oskus sellest toredast mängust rõõmu tunda. On ju mängurõõm see, mis sellisel võistlusel peamine (peaks olema).

Teisalt on ühe õige meistrivõistluse mõte selgitada välja ka parimad. Parimatest parimat võis teadjam muidugi juba enne võistlust pakkuda, sest Ken Talpas-Taltseppa oskustele ja kogemustele on teistel praegu veel raske vastu saada. Ken, kes möödunud aastal nii-väga tahtis varasemat valitsejat, kevadel kooli lõpetanud Kärt Kaljuveed  troonilt tõugata, ja kellel see tol korral siiski ei õnnestunud, võttiski vabaks jäänud koha kindlate mänguvõitudega tänavu endale. Eks ole näha, kas järgnevatel aastatel lubavad kellegi teise oskused ja tahe tema enda tooli kõigutada. Üks, kellel selleks kõik võimalused, on Keni tänavune finaalivastane Henri Ilves. Kuna tegemist on klassivendadega, siis saavad mõlemad veel neli aastat üksteiselt mõõtu võtta. Sellist võimalust ei ole järgmisel aastal aga tänavusel kolmandal ja neljandal, lõpuklassi poistel Sander Priskil ja Künter Suvel.

Nimetatud neljale paremale järgnesid Mirko Must, Danel Dreving, Erik Rätsep, Markus Kask ja kõik ülejäänud neliteist mängijat, keda ei taha siin kirjatükis järjestada üksnes sel põhjusel, et kõik nad on ühtviisi kiitust väärt.

Meistrivõistlused jalgpallis

Teisipäeva varahommikul startis Paikuse kooli eest väikebuss, täis rõõmsameelseid noori, sõiduks Vändrasse maakonna meistrivõistlustele jalgpallis. Kui samasugusel võistlusel käisid paar nädalat tagasi aste nooremad poisid ja tulid koju tagasi võidukarikaga, siis vanemad poisid ei seadnud endale madalamaid eesmärke. Igatahes jutu järgi võis aru saada, et võit on vaid vormistamise küsimus. Tüdrukud, kelle võistkond ühes poistega sama teekonna ette võttis, olid oma väljaütlemistes ehk pisut tagasihoidlikumad, kuid mõtetes mõistagi sama ambitsioonikad.

Kuldses sügisilmas peetud turniiril osales üheksa poiste ja kuus tüdrukute võistkonda. Kaks võitu ja viiki alagrupiturniiril viis poisid poolfinaalis kokku tugeva Tori kooliga. Ehkki omapoolseid võimalusi oli, jäi meil nende vastu ründejõudu napiks ja 0:2 kaotus tähendas, et ees ootas veel võitlus kolmandale kohale, vastaseks Vändra võistkond. Selles mängus sujus kõik jällegi õlitatult ja 2:0 võiduga olid pronkmedalid meie. Poolfinaalis meid võitnud Tori jäi finaalis alla Kilingi-Nõmmele, ja meie poisid võisid end lohutada teadmisega, et alagrupimängus mängisid nad turniiri võitjaga viiki. Tubli kolmanda koha tõid Paikuse koolile Jasper Raat, Simon Talv, Andres Kalbus, Martin Timberg, Kert Kodu, Künter Suve, Kaupo Koort ja Reigo Tamm.

Paikuse PK algklasside spordipäev

25. septembril toimus 1.-3. klassidele spordipäev. Esimesed klassid võistlesid omavahel ning 2.-3. klasside üritus toimus eraldi. Ülesanded aga olid samad – kõik klassid pidid läbima viis võistlust, mille käigus joosti, ületati takistusi, hüpati hüpitsattega, visati palli ning löödi jalgpalliga väravaid. Ka üks matemaatikaülesanne oli vaja lahendada. Medaleid ei jagatud, küll aga said kõik klassid päeva lõpus magusa üllatuse. Võistluspäeva vast kõige põnevam osa oligi loosiauhindade jagamine. Kõik lapsed panid hommikul staadionile tulles loosikasti oma nimesedeli, millede vahel läksidki päeva lõpus loosi väiksed auhinnad.

Päev oli väsitav aga lõbus. Kiitus tublidele sportlastele! Suur aitäh ka kõigile kohtunikele ja klassijuhatajatele abi eest!

Teatejooksude päev

Sügisene spordipäev toimus heaks traditsiooniks saanuna taaskord klassidevahelise teatejooksude võistlusena. Otse ja ringiga, edasi ja tagasi, rohkem või vähem joostes sai iga õpilane anda oma klassi ühisesse pingutusse omapoolse panuse. Poisid ja tüdrukud said erinevaid jookse joosta nii koos, ühe suure võistkonnana, kui ka eraldi, vastastikku üksteisele kaasa elades.

Viie jooksu kokkuvõttes tuli teises kooliastmes kaheksa omavahel võistelnud klassi seas võitjaks 6a klass. Vähema kui võiduga leppisid nad vaid ühes jooksus. Selle ühe võidu neilt ära napsanud 6b klass tuli kokkuvõttes väärikale teisele kohale. Kolmanda koha teenisid oma kiirete jalgadega välja 5a klassi poisid ja tüdrukud. Kuna neljandal klassil on vaatamata tohutule tahtmisele ikkagi väga raske kõigi jooksude kokkuvõttes vanematele vastu saada, oli neist parimale välja pandud eriauhind. Sel aastal läks see 4a. klassile.

Vanemas vanuserühmas said erinevates jooksudes võidurõõmu tunda kuuest klassist neli. Kokkuvõttes tuli esimeseks kolm jooksuvõitu võtnud 9a klass. Neile sitkelt vastu hakanud 9b. klassile läks teine ja küll ühegi jooksuvõiduta, kuid stabiilselt hästi esinenud 7a. klassile kolmas koht. Nii nagu ülalnimetatud nooremate klasside parimad, teenisid ka nemad kolm endale päeva lõpuks välja magusa auhinna.

Suur tänu kõigile osalenud õpilastele, kes Te sellest emotsionaalsest üritusest enama kui pelgalt ürituse tegite. Tänu ka klassijuhatajatele, kes Te oma hoolealuseid utsitasite ja lohutasite.

Jalgpall

18. septembril käis meie kooli jalgpallivõistkond koosseisus Heiko Ailt, Mirko Must, Jasper Raat, Erik Rätsep, Simon Talv, Hannes Lehiste, Markus Mustonen, Allan-Devid Ševtsov ja Cristofer Talts Pärnu maakoolide 6.-7. klasside meistrivõistlustel Kilingi-Nõmmes. Poisid olid tublid, sest tagasi koju tuldi võidukarikaga.

Vihmas ja päikeses peetud turniiril tuli esmalt alagrupi teine koht, võites seejuures Surjut ja Kilingi-Nõmmet, kuid kaotades väravaga Uulule. See tõi poolfinaalis vastaseks teise alagrupi võitnud Vändra võistkonna. Poisid olid selleks ajaks aga juba oma esialgsest kohmetusest üle saanud ja võitsid turniiri eeldatava favoriidi küllaltki kindlalt. Ilusat ja võitluslikku mängu näidati ka viimases kohtumises, finaalmängus Tori poiste vastu. Vastaste löödud viigiväravale suudeti enne lõpuvilet veel korra vastata ja 2:1 võit tähendas, et selleks korraks oli töö tehtud. Ja hästi tehtud. Kiitus selle eest!

Paikuse PK algklasside spordipäev

19. mail toimus Paikuse PK algklasside spordipäev. Võisteldi neljal erineval alal: pallivise, paigalt kaugushüpe, 300 ja 60 meetri jooks. Päeva lõpuks selgitati välja iga ala 1.-3. klassi kolm parimat õpilast.

Tulemused olid järgmised:
60 m jooks
I koht Katariina Krüger (3b) 9,87 sek
II koht Astrid Suvorov (3a) 9,88 sek
III koht Joosep Põder (3b) 9,97 sek

300 m jooks
I koht Joosep Põder (3b) 0,56;33 sek
II koht Karl-Vahur Vahemets (2b) 0,57;29 sek
III koht Astrid Suvorov (3a) 0,57;69 sek

Pallivise
I koht Randy Ots (3c) 32,0 m
II koht Joosep Põder (3b) 31,5 m
III koht Karel Ratnik (2b) 31,0 m

Paigalt kaugushüpe
I koht Astrid Suvorov (3a) 1,90 m
II koht Norman Nikolai (3c) 1,82 m
III koht Silver Tagu (3b) 1,76 m

Tänud kõigile tublidele osalejatele ning suur kummardus osavatele kohtunikele (õp. Ulvi ja Andres, õpilased Airin Meos, Renata Kumel, Gloria Smirnov (4a), Wanda-Helene Ollep, Agnes Suvorov, Katariina Karu, Kairiin Ilves, Kristiine Hanni, Meriliis Koitla (5a), Carmen-Liis Põder, Laura-Marleen Pind, Karina Kimmel, Pille-Riin Viin, Karit Resik, Laura Voll (5b), Joosep Paasik, Mattias Popp (7b), Hanna-Marie Jaakson, Elerin Kaasik ning Merit Ratnik (9a)!

Kohtumiseni järgmisel üritusel!

õp Kaisa

Kevadine spordipäev 11.mai 2015

Käesolev nädal algas meie kooli õpilastele spordipäevaga. Võistlusega, kus
igaühe sportlikud eesmärgid olid kindlasti erinevad, kuid emotsionaalselt
kogetu loodetavasti suhteliselt sarnane. Just viimast taodeldes oli
võistlus ühtaegu nii individuaalne, kui ka võistkondlik. Auhinna, mis oli
sõna otseses mõttes magusam kui pelgalt osalemisrõõm, võis lisaks enda
heale sooritusele teenida ka „õigesse“ võistkonda või klassi kuulumise
eest.
Teises kooliastmes oli kõigi nelja ala (kaugushüpe, pallivise, 60 m ja 500
m jooks) kokkuvõttes parim 6b klass. Järgnesid 6a ja 5a klass. Klassi
esindusvõistkondadest oli parim samuti 6b. Teistest, kolmandatest ja
neljandatest võistkondadest vastavalt 6a, 6b ja 6a klass. Individuaalselt
võitis Ann Marii Kivikas kaks ala: 60 m ja 500 m jooksu. Kauguhüppes ja
palliviskes võitsid vastavalt Meeri Meedla ja Helen Roman. Mitmevõistluse
punktiarvestuse kuus edukamat olid Ann Marii Kivikas, Meeri Meedla,
Annabel Alliksaar, Agnes Suvorov, Elisa Meos ja Grete Rebane.
Sama vanuserühma poiste seas oli parim Hannes Lehiste, kes võitis nii
kaugushüppe, kui ka 60 m ja 500 m jooksu. Viimati nimetatud alal jagas
temaga esikohta Raimond Uibo. Palliviske parim oli Allan Ševtsov. Kõikide
alade kokkuvõtet peegeldavas mitmevõistluses olid kuus paremat Hannes
Lehiste, Raul Mikker, Chris Aidulo, Raimond Uibo, Joosep Kuusk ja Heiko
Ailt.
Vanemas vanuseastmes oli kokkuvõttes parim 8a klass. Esindusvõistkondadest
võitis 9b, teistest 8a, kolmandatest ja neljandatest 8b klass.
Üksikaladest võitis Janeli Kaelep 60 m jooksu ja kauguhüppe, Camilla
Ševtsova palliviske ja Lisette Sivard ning Lisett Aidulo võrdse ajaga 800
m jooksu. Mitmevõistluses järgnesid Janeli Kaelepile Anne-Mari Peks,
Mariin Mikker, Grete Alttoa, Lisette Sivard ja Anette Aavekukk.
Poiste võistluses keegi kahte üksikala võitu ei saanud. Kaugushüppe võitis
Odd Riit Holmen, palliviske Kert Kodu, 60 m jooksu Kaupo Koort ja 800 m
jooksu Reigo Tamm. Mitmevõistluse kuus paremat olid Kert Kodu, Künter
Suve, Jan-Ander Kaur, Kevin Suur, Odd Riit Holmen ja Karl Varik.
Suur tänu kõigile, kes võisteldes oma parima andsid!
Tänu ka õpetajatele ja õpilastele, kes kohtunikena abiks olid!

Kevadkross 2015 

Aprillikuu viimasel päeval jooksid 472 Pärnumaa koolinoort Jõulumäel traditsioonilisel kevadkrossil. 1.-3. klassi poisid-tüdrukud jooksid 300 meetrit, 4.-5. klassi õpilastel ja 6.-7. klasside tüdrukutel tuli läbida 500 m. Vanuseliselt pikenesid ka distantsid – III kooliastme poisid võistlesid 1000 ja 3000 meetri jooksus ning tüdrukute pikim distants oli 2000 m.

Paikuse Põhikooli esindas erinevates vanuseklassides 37 õpilast. Kuigi tähtis on osavõtt, enda proovilepanek ning areng, siis oli ka neid õpilasi, kellele pingutus pjedestaalil kohta vääris.

Nooremate tüdrukute seas pälvis II koha Astrid Suvorov, neljandate ja viiendate klasside poiste arvestuses jäid 4.-5. kohta jagama Raimond Uibo ja Jakob Bergmann. Samas vanuseklassis tuli Agnes Suvorov tüdrukute seas 5.-ks. Järgmises vanusegrupis võitis jooksu Ann Marii Kivikas ja Anne Mari Peks tuli III kohale. Päeva pikimal distantsil tulid II kohale Sander Prisk ja III kohale Reigo Tamm. Netty Raud saavutas III koha 8.-9. klasside 500 meetri jooksus.

Esikümnesse mahtusid veel Karl Vahur Vahemets, Nora Liis Esken, Laura Lisette Sander, Meeri Meedla ja Germo Kuru.

Koolide arvestuses tulime Uulu ja Sauga Põhikooli ees I kohale.

Kiitus kõigile osavõtjatele!

 

Kehalise kasvatuse õpetajad

Sportlandi 3×3 korvpallisarja finaalvõistlus

Sportlandi 3×3 korvpallisarja finaalvõistluste IV hooaeg kulmineerus 7. aprillil Pärnu Spordihallis. Finaalturniirile tuli osalema 80 võistkonda – 300 noort üle Eesti.

Finaalvõistlustele pääsemiseks tuli eelvõistlusel saavutada vähemalt teine koht, millega meie kooli tüdrukud Agnes Tuuga, Agne Krjukova, Indra Aruväli ja Laura Voll ka suurepäraselt hakkama said. Finaalvõistlustlustel asendas haigestunud Laurat Karit Resik.

Võisteldi kahes vanuseklassis: 4.-5. kl ja 6.-7 kl. Meie tüdrukud võistlesid nooremas vanuserühmas, kuhu oli registreerunud 14 võistkonda, mis olid jaotatud kolmeks alagrupiks. Loosiga sattusime kokku võistkondadega, kellest üks – Peetri Põhikool, tuli võitjaks ja teine – Tallinna Linnamäe Vene Lütseum, II kohale ja siis veel Voore Põhikooli võistkond. Vaatamata sellele, et meie võistkonna koosseis oli noorem ja pikkuses jäime vastastele kõvasti alla, pakkusime pingelist võistlust ning tüdrukud näitasid väga arukat ja tehniliselt ilusat mängu. Tänutäheks nähtud vaeva eest said tüdrukud Sportlandi spordisärgid ja -joogi, šokolaadi, ajakirja Basketball ning hulga mängu- ja elukogemust.

Õpetaja Ulvi

Pärnumaa koolide 6.-12. klasside korvpalli MV

9. aprillil kogunesid Pärnumaa koolide 6.-12. klasside poiste ja tüdrukute võistkonnad Sindi Gümnaasiumisse, et selgitada välja parimad. Kuna viimased aastad on näidanud, et korvpallivõistlustel osalejaid jääb aina vähemaks (eelmisel aastal mängis Paikuse PK tüdrukute võistkond poistega), otsustati vanusegrupid kokku panna. Tütarlaste võistkondi oli registreerunud 3 – lisaks meile Sindi ja Vändra Gümnaasium.

Esimene mäng oli Sindi võistkonnaga. Sel korral Sindi võistkonda koduseinad ei päästnud. Kohe esimestest minutitest võttis meie võistkond initsiatiivi enda kätte ja võidutulemuseks vormistati 27:3.

Vändra võistkond koosnes enamuselt gümnaasiumitüdrukutest, kes aastaid koos treeninud ja kokkumängu harjutanud. Ka selle mängu võitsid meie tüdrukud paarikümnepunktise vahega.

Kindlasti olid meie võistkonna edu aluseks Karini, Mirelli ja Carolyni oskused, kes Pärnu Spordikoolis korvpallitrennis käivad ning oma rolli mängis ka tüdrukute panus, kes oma oskusi rooste ei lase minna, käies kooli sportmängude ringitunnis.

Võitjate võistkonda kuulusid: Karin Lääts, Mirell Karuks, Carolyn Klaamas, Joanna Liisa Orav, Eleri Saulep, Kaisa Lotta Koger, Heie Veeväli.

Õpetaja Ulvi

Jalgpallipoisid maakonna parimad!

Paikuse kooli algklasside poisid käisid Kilingi-Nõmmes peetud maakonna jalgpalli meistrivõistlustel kahe kuueliikmelise võistkonnaga. Teise võistkonna, kus mängisid Ander Abel, Brenek Tauts, Joosep Pärn, Ronaldo Havasaar, Kristofer-Robin Soomets ja Randy Ots, peamine eesmärk oli kogemuste hankimine. Aasta pärast, vanemate poiste lahkudes, on neist enamik mängimas juba esindusvõistkonnas. Sel korral said nad 10 võistkonna vahel peetud turniiril omas alagrupis kolme kaotuse kõrvale ühe võidu. Esindusvõiskond, koosseisus Karel Ratnik, Karl-Vahur Vahemets, Rasmus Adler, Joosep Põder, Markus Põder ja Silver Tagu, kaitses aga kindlalt mullust esikohta. Laskmata kogu turniiri jooksul oma väravasse ühtegi palli, võideti targalt ja lustlikult mängides nii alagrupp, poolfinaal, kui ka Häädemeeste poiste vastu peetud finaalmäng.

Pärnumaa tublimad kergejõustiklased C vanuseklassis. 

28. jaanuaril võtsid Pärnu Kergejõustikuhallis mõõtu Pärnumaa tublimad kergejõustiklased C vanuseklassis. Meie kooli esindasid: Ann Marii Kivikas, Meeri Meedla, Agnes Suvorov, Helen Roman, Kariin Ilves, Laura Voll, Hannes Lehiste, Raimond Uibo ja Raul Mikker.

Võisteldi 60 m jookus, T 600 m jooksus, P 1000 m jooksus, kaugushüppes, kõrgushüppes ja kuulitõukes.

Kolmikvõit tuli tütarlaste 60m jooksus: esikoht läks Ann Marii Kivikale, teisele kohale tuli Meeri Meedla ja kolmanda koha saavutas Agnes Suvorov. Kahjuks andis finaaljooksus Ann Marii jalavigastus tunda ning seekord tuli tal teistel aladel võistlemisest loobuda.

Suurepärased tulemused saavutati ka teistel aladel: Meeri Meedla võitis kõrgushüppe ja kaugushüppe. Agnes Suvorov tuli 600 m jooksus kolmandaks ning saavutas kaugushüppes neljanda koha. Helen Roman tõukas kuuli teise koha vääriliselt.

Noormeestest saavutas Hannes Lehiste 60 m jooksus teise koha ja Raimond Uibo 1000 m jooksus neljanda koha.

Tublid olid kõik ja kindlasti on olulised ka võistlustelt saadud kogemused, emotsioonid ja uued sõbrad.

60mj
Ann Marii Kivikas 8.10     I koht
Meeri Meedla 8.26       II koht
Agnes Suvorov 8.30    III koht

600 mj
Agnes Suvorov 2.13,3   III koht

Kaugushüpe
Meeri Meedla 4.45    I koht
Agnes Suvorov 4.07 V koht

Kõrgushüpe
Meeri Meedla 1.35 I koht

Kuulitõuge
Helen Roman 8.45 II koht

60mj
Hannes Lehiste 8.51  II koht

1000mj
Raimond Uibo    3.45   IV koht

õp. Ulvi Sikut

PKSL lauatennisevõistlused

Teisipäeval, 13.01, toimusid PKSL lauatennisevõistlused, sel korral Paikuse uues spordikeskuses.
Meie koolist osales 10 õpilast.
4.-5. klasside poiste hulgas saavutasid Paikuse Põhikooli õpilased kolmikvõidu:
1. koht Ken Talpas-Taltsepp
2. koht Henri Ilves
3. koht Mirko Must
Tüdrukute hulgas jäi meie kooli õpilane Kairiin Ilves 6. kohale.

6.-7. klasside poiste hulgas saavutas esimese koha Paikuse õpilane Danel DrevingMarkus Must oli tublil 6. kohal.

8.-9. klasside tüdrukute hulgast tuli esimeseks meie üheksandik Kärt Kaljuvee.
Poisid:
5. koht Sander Prisk
6. koht Künter Suve
12. koht Jan-Ander Kaur

 

Pärnumaa koolide akrobaatika võistlused

 Traditsiooniliselt toimusid maakoolide akrobaatikavõistlused Sindi Gümnaasiumis, kuhu 12. detsembril oli kogunenud 77 neidu ja 31 noormeest. Võistlus viidi läbi kolmes vanuserühmas: 4.- 5. klass, 6. – 7. klass ja 8. – 9. klass. Kavas oli kitse hüpe ja akrobaatika kava.  (kavade ja hüppe  raskusaste oli vastavalt vanusele erinev) Võistlusest osavõtjate tase oli kõrge ning kindlasti võib öelda, et võimlemise ja akrobaatika huvilisi ja treeningrühmades käijaid jagub ka tänase päeva valiku-  ja võimaluste rohkuse juures.

Paikuse PK tüdrkutel olid tublid – võib öelda küll, et harjutamine teeb meistriks: Lisette Parts I koht, Merit Ratnik II koht ( vanemas grupis), Krete Teearu III koht, Brigithe Grossmann IV koht ( 6. – 7. kl. ), Agnes Suvorov III koht, Triine Kose 9. koht ( 4. – 5. kl. )

Õpetajad Ulvi Sikut ja Kaisa Jaakson

Korvpalli rahvaliiga finaalvõistlused 8.- 9. klassi poistele

 10.detsembril kogunesid Pärnu Spordihalli Pärnu linna ja Pärnumaa koolide  võistkonnad, et selgitada rahvaliiga tublimad. Pärnu linna esindasid eelvooru võitnud Koidula Gümnaasium ja Mai Kool, Pärnumaalt läksid linna koolidega mõõtu võtma Paikuse Põhikooli ja Sindi Gümnaasium. Esimeses mängus tuli tunnistada Koidula Gümnaasiumi paremust, seega tuli taas kokku minna Sindi võistkonnaga, keda me eelvoorus 4 punktiga võitsime. Ka seekord oli  väga tasavägine ja emotsionaalne „punkt –punkti“ mäng, mis lõppes 2 punktilise eduga Paikuse PK võistkonnale.

Esikoht läks Pärnu Mai Koolile, teine koht Koidula Gümnaasiumile ja kolmas koht Paikuse Põhikoolilie.

Paikuse PK võistkonda kuulusid Marten Agar, Künter Suve, Reigo Tamm, Kert Kodu, Karl Kodu, Kaupo Koort, Mike-Richard Koch.

Võistkonna esindaja Ulvi Sikut

 

Sulgpalli meistrivõistlused

Paikuse kooli sulgpallimeistri selgitamiseks võttis teine teisel pool võrku üksteiselt mõõtu 23 poissi ühel, ja 14 tüdrukut teisel päeval.
Ületähtsustamata võitu ja kurvastamata ausalt saadud kaotuse üle, korraldasid kokkutulnud sulgpallisõbrad endale suurepärase ja emotsionaalse päeva. Seepärast, tänud kõigile võistlejaile!
Kooli meistriks poiste arvestuses tuli Jan-Ander Kaur. Sander Prisk`ile läks hõbe, ja Reigo Tamm`ele pronksmedal. Kõige napimalt jäi medalita Romeo Aringo. Järgnesid võrdselt 5. koha saanud Marten Agar, Kert Kodu, Künter Suve ja Egert Toom.
Tüdrukute seas tuli meistriks mullunegi võitja Lisett Pedak. Teine koht läks finaalis võitjale südi vastupanu osutanud Karin Lääts`ale. Lauatennise meister Kärt Kaljuvee tuli seekord kolmandaks, ja „õnnetu“
neljanda kohaga pidi leppima Lauren Pedak. Esinelikule järgnesid Mirell Karuks ja Lisett Aidulo.
Uued võistlused juba uuel aastal!
õp. Andres Burk

PMKSL meistrivõistlused korvpallis

21. novembril toimusid Uulu Spordihoones PMKSL meistrivõistlused korvpallis. Võistlustules olid Uulu Põhikooli kaks võistkonda, Tori, Sindi ja Paikuse Põhikooli võistkonnad. Kuna Uulu Põhikooli võistkonda kuuluvad noormehed treenivad kaks korda päevas kogenud korvpalliklubi „Paulus“ treeneri Žilvinas Strazdase käe all, siis pjedestaali kaks kõrgemat kohta olid juba põhimõtteliselt jagatud Uulu I ja Uulu II võistkonna vahel.

Äge võitlus käis kolme üsna võrdse Tori, Sindi ja Paikuse Põhikooli võistkonna vahel. III koht tuli meie kooli võistkonnale tänu heale kaitsetööle ja tahtmisele viimase hetkeni võidelda.
Paikuse PK võistkonnas mängisid: Marten Agar, Künter Suve, Kert Kodu, Karl Kodu, Kaupo Koort, Reigo Tamm, Mihkel Mihkelson, Mike-Richard Koch ja Jan Ander Kaur.

Õpetaja Ulvi Sikut

 

 

 

 

Lauatennise meistrivõistlused

 

Paikuse kooli 2014. aasta meistrivõistlustel lauatennises pani oma
mänguoskused proovile 18 õpilast. Kuna välja mängiti kõik kohad, oli mänge
üsna palju. Kuuel laual kokku pea kuuskümmend mängu. Turniiri finaali
jõudsid oodatult Kärt Kaljuvee ja Ken Talpas-Taltsepp. Võrdsete vastaste
mängus jäi peale kogenum Kärt ja Ken`il tuli sarnaselt mullusega leppida
teise kohaga. Kolmanda koha mängus kohtusid Henri Ilves ja Künter Suve.
Pingelise mängu võit ja meistrivõistluste pronksmedal läks sel korral
Henri`le. Neljale paremale järgnesid Sander Prisk, Jan-Ander Kaur, Karl
Kodu ja Mirko Must.

 

4.-5.klassi tüdrukute Pärnu maakoolide  rahvastepalli turniir Paikusel

4.novembril 2014 toimus Paikuse uues spordihoones maakondlik tüdrukute rahvastepalli turniir. Kohal oli 9 võistkonda, mis jaotati (loosiga) kahte erinevasse alagruppi. Paikuse tüdrukud mängisid tugevas A-alagrupis koos Tõstamaa, Tori, Sauga ning Audruga. B-alagruppi kuulusid Sindi, Vändra, Jõõpre ja Metsapoole. Mängiti süsteemiga, kus võistkond peab võitma 2 geimi, viigi puhul mängiti otsustav 3.geim. Ühe geimi kestvuseseks oli 4 minutit.

Paikuse neidude mängud möödusid tõusude ja mõõnadega. Esimene mäng oli väga tugeva Tõstamaa võistkonnaga, kellega mängisime väga tasavägiselt mõlemad geimid – kummagi geimi lõpus olime „eludega“ viigis ning sel juhul mängiti mäng kuni esimese väljalangejani. Paraku mõlemad need põnevad geimid Paikuse kaotas. Järgmised kaks mängu aga olid edukad ning saime kirja kaks võitu Sauga ja Tori üle. Alagrupi viimane mäng aga õnnestus meil Audru vastu võita vaid üks geim, ülejäänud kaks geimi kaotasime. Kokkuvõttes aga kogusime turniiritabelisse 8 punkti ning tulime alagrupi teiseks.

Enne medalite väljaselgitamist mängisid neli tugevamat võistkonda veel omavahel mängud„risti“ läbi. St et kuna meie olime alagrupis 2.kohal, siis pidime mängima B-alagrupi 1.koha võistkonnaga – Sindiga. Teine poolfinaali paar oli Vändra ja meie alagrupi võitja Tõstamaa. Paikuse tüdrukud mängisid tublilt. Esimene geim kaotati vaid kahe „eluga“ ja teises geimis olime vaid ühe „eluga“ taga, pall oli meie käes, mängu lõpuni oli aega veel mõni sekund, kuid paraku ei suutnud me seisu viigistada ning kuldmedali peale läks mängima Sindi võistkond.

Kolmanda koha mänguks tuli meile teisest poolfinaalist vastaseks Vändra. Paikuse neiud näitasid pronksiheitluses oma parimat mängu  ning võitsid Vädra tüdrukuid kindlalt geimidega 2:0.

Paikuse tublis naiskonnas mängisid: Kairiin Ilves, Agnes Suvorov, Wanda-Helene Ollep, Gettry Laanemäe, Agnes Tuuga (kõik 5a klass), Elina Jakubovitš, Karit Resik, Laura Voll ja Elisa Meos (kõik 5b klass).

Hõbemedali võitis meie alagrupi võitja Tõstamaa ning kullaomanikeks said Sindi tüdrukud.

Kiitus kõigile osalejatele!

Õpetajad: Ulvi Sikut ja Kaisa Jaakson

 

Maakonna jalgpallivõistlused Vändras

7. oktoobril käisid meie kooli parimad jalgpallipoisid ja -tüdrukud Vändras, Pärnu maakoolide meistrivõistlustel (8.-9. klass). Suurepärast mängu ja tugevat tahet näidanud poiste võistkond, koosseisus: Jan-Ander Kaur, Mike-Richard Koch, Karl Kodu, Kert Kodu, Künter Suve, Andres Kalbus, Reigo Tamm ja Kaupo Koort, tõi koju võidukarika. Tüdrukud teenisid oma hingestatuse ja emotsionaalse mänguga välja väga tubli teise koha. Hõbemedali said omale kaela: Alice Kajakas, Kärt Kaljuvee, Karin Lääts, Eleri Saulep, Joanna Liisa Orav, Kaisa Lotta Koger, Kristin Koha, Mirell Karuks ja Netty Raud.

Positiivsus nii väljakul kui väljakust väljaspool oli Meie edu võti!

Sügisene spordipäev

Septembrikuu viimasel päeval toimunud kooli spordipäev sai sarnaselt aastatagusega peetud võistkondlikuna, klassidevahelise teatejooksupäevana. Nii keskmises kui ka vanemas kooliastmes tuli kõigil klassidel joosta viis erinevat teatejooksu. Teada-tuntud pendelteatejooksust keerulisema moega ringteatejooksudeni nii muruplatsil kui staadioniringil. Heale ettevõtmisele kohaselt oli selles kuhjaga emotsiooni, pinget ja kaasaelamist. Mis kõige olulisem, oma klassina ühist ja ühtehoidvat tegevust.
Keskmises kooliastmes, kus võistles seitse erinevat klassi 4-ndast 6-nda klassini, tuli viie jooksu kokkuvõttes võitjaks 6a klass. Kõige napimalt jäi neile alla 6b, ja kolmanda koha võitles välja 5a klass. „Neljandikel“ pole uustulnukatena sel võistlusel suurematele vastu saamine kerge ülesanne, aga omavahelisest sisekonkurentsist innustatuna said nad sellega suurepäraselt hakkama.
Vanemas kooliastmes tuli kuue klassi seas üldvõitjaks stabiilselt tugevalt jooksnud 9a klass. Teine koht läks viiest jooksust kolm võitnud 8b klassile ja kolmas koht 8a klassile.

Suur tänu õpilastele kordaläinud võistluse eest!

Õpetajad: Ulvi Sikut, Kaisa Jaakson, Andres Burk

Maakondliku krossi teatejooksu kokkuvõte

25.09.2014

 

16×60 m pendelteatejooks (jooksis igast vanuserühmast 2 poissi ja 2 tüdrukut) – I koht

Astrid Suvorov, Kertu Reigo, Joosep Põder, Norman Nikolai, Agnes Suvorov, Wanda-Helene Ollep, Raimond Uibo, Henri Ilves, Ann Marii Kivikas, Meeri Meedla, Markus Kask, Hannes Lehiste, Triinu Reigo, Netty Raud, Künter Suve, Reigo Tamm.

 

Krossiteatejooksud

3×300 m 1.-3.klass tüdrukud – III koht

 1. Astrid Suvorov 3a
 2. Katariina Krüger 3b
 3. Kertu Reigo 3a
 4. Hanna-Maria Hanson 3c (varuna kaasas)

3×500 m 4.-5.klass tüdrukud – I koht

 1. Laura Lizette Sander 4c
 2. Agnes Suvorov 5a
 3. Wanda-Helene Ollep 5a
 4. Anu Pupp 5a, Kirke Kask 4b (varuna kaasas)

 

 

 

3×500 m 4.-5.klass poisid – I koht

 1. Henri Ilves 4a
 2. Raimond Uibo 5b
 3. Jakob Bergmann 5b
 4. Chris Aidulo 4a (varuna kaasas)

 

 

3×500 m 6.-7.klass tüdrukud – I koht

 1. Ann Marii Kivikas 6b
 2. Anne-Mari Peks 7a
 3. Meeri Meedla 6b

 

 

 

Esikolmikust jäid seekord välja järgmised võistkonnad

3×300 m 1.-3.klass poisid

 1. Joosep Põder 3b
 2. Joosep Pärn 2a
 3. Norman Nikolai 3c
 4. Markus Põder 3b (varuna kaasas)

3×1000 m 6.-7.klass poisid

 1. Marty Tolkunov 6a
 2. Markus Kask 7a
 3. Hannes Lehiste 6a

3×500 m 8.-9.klass tüdrukud

 1. Triinu Reigo 9a
 2. Helina Nõgesmaa 9b
 3. Netty Raud 8a
 4. Anette Aavekukk 8a (varuna kaasas)

 

3x1000m 8.-9.klass poisid

 1. Reigo Tamm 8a
 2. Sander Prisk 8b
 3. Künter Suve 8b

19.09.2014  toimusid Kilingi- Nõmmes PMSKL  jalgpalli meistrivõistlused poistele vanusegrupis kuni 7.klass 

 

Paikuse Põhikooli võiskonda kuulusid:

Mirko Must, Jasper Raat, Simon Talv 5a

Robyn Paulberg, Raimond Uibo 5b

Hannes Lehiste 6a

Kenneth Raig, Sander Tagu 6b

Markus Kask 7a

Pingelises võistluses tuli meie võistkond IV kohale seitsme võistkonna seas.

 

EKSL 6.-9.klassi poiste korvpalli finaalvõistlused Uulus 16.-17. aprill 2014

Paikuse Põhikooli võistkond saavutas Uulu  Pk ja Kuldre Pk järel III koha. Võistkonnas :

Rando Jürgens

Kaspar Roosileht

Robert Käär

Egert Klaamas

Mardo Tomson

Richard Tammeorg

Künter Suve

Marten Agar

Võistkonna esindaja õp Ulvi Sikut.

Kooli meistrivõistlused jalgpallis 07.04.2014

Osalejateks 7.-9. klass ja nooremate valikturniiri läbi nendega mängima pääsenud 4a. klass. Kokku mängis seega 7 võistkonda ja igaüks neist sai kõigi teistega läbi mängides pidada 6 mängu. Iga mängu esimeses pooles võtsid üksteiselt mõõtu tüdrukud. Nende poolt väljamängitud seisult jätkates jäi vastutus mängu lõppseisu eest aga poiste kanda.

Meistrimedalid kuuluvad kõik mängud kindlalt võitnud 9a. klassi võistkonnale, koosseisus Andra-Karolin Schumann, Jennifer Smirnov, Claudia Smirnov, Marleen Elyse Brand, Helen Mitrofanova, Hanna-Lotta Tammsalu, Danek Bergmann, Joosep Kalbus, Robert Käär, Ats Saare, Karl-Erik Vohu ja Kristel Koort.

Punktitabel.

Pärnu maakoolide 6-12.klasside korvpalli turniiril tüdrukute arvestuses

saavutas Paikuse põhikooli võistkond II koha

Võistkonna koosseis: Mirell Karuks, Joanna Liisa Orav, Kaisa Lotta Koger, Eleri Saulep, Annabel Laurit, Anne-Mai Tsilk, Pirjo Liisa Prisk, Andrea Tapp

Õp Ulvi Sikut

Pärnumaa koolide korvpalli MV 27.03.2014 6.-7.klass poisid ja tüdrukud. Kuna võistlustele ei registreerunud ühtegi tüdrukute võiskonda siis võistles Paikuse Pk tütarlaste võistkond Uulu Pk, Sindi Gümnaasiumi  ja Tori Pk noormeeste võistkondadega

saavutades tubli IV koha.

Võistkonna koosseis: Mirell Karuks, Joanna Liisa Orav, Kaisa Lotta Koger, Kristin Koha, Heie Veeväli, Carolyn Klaamas, Julia Laidvee.

Õp Ulvi Sikut

 

 

Eesti Koolispordi Liidu 6.-9. klasside poiste piirkondlikel korvpallivõistlusel Uulus 06.03.2014

saavutas Paikuse Põhikooli III koha

Võistkonna koosseisus: Kaspar Roosileht, Rando Jürgens, Robert Käär, Mardo Tomson, Marten Agar, Egert Klaamas, Richard Tammeorg.

Eesti Koolispordi Liidu 1.-3. klasside Dumle rahvastepalli piirkonnavõistlustel 07.03.2014 Viljandis

saavutas Paikuse PK võistkond VI koha

Paikuse Põhikooli võistkond koosseisus:

Henri Ilves, Ken Talpas-Taltsepp, Chris Aidulo, Christopher Tamberg, Sten Tagu ja Sven Tagu 3.klassist ning Joosep Põder ja Silver Tagu 2.klassist.

Pärnu maakoolide sisekergejõustik 24.01.2014

60 mj tüdrukud

Ann-Marii Kivikas   I koht UUS PÄRNU KERGEJÕUSTIKUHALLI REKORD  

Annabel Alliksaar  II koht

Anett Fokejeva     III koht

600 mj tüdrukud

Ann-Marii Kivikas   I koht

Anett Fokejeva      II koht

Anne Mari Peks    III koht

Kaugushüpe tüdrukud      

Ann-Marii Kivikas   I koht

Annabel Alliksaar  II koht

Meeri Meedla       III koht

Kõrgushüpe tüdrukud

Ann-Marii Kivikas   I koht  

Annabel Alliksaar  II koht

Meeri Meedla       III koht

Kuulitõuge tüdrukud

Helen Roman        I koht

10.12. 2013 toimusid Sindi Gümnaasiumis Pärnumaa  koolide  MV võimlemises Paikuse  Põhikooli tütarlaste võistkonnas olid:

Lisette Parts II koht

Merit Ratnik II koht

Brigithe Grossmann III koht

Krete Teearu III koht

 

 

18.12.2013 toimunud Pärnumaa ja Pärnu linna koolide 8.-9.kl. poiste korvpalli võistlustel saavutati II koht. Paikuse pk võistkond:Kaspar Roosileht, Rando Jürgens, Egert Klaamas, Robert Käär, Marten Agar, Danek Bergmann, Richard Tammeorg.

 

26.11.2013 toimusid Killingi-Nõmme Gümnaasiumis Pärnu maakoolide MV korvpallis.Paikuse Põhikool tuli Pärnumaa meistriks koosseisus:

Egert Klaamas, Robert Käär, Rando Jürgens, Kaspar Roosileht, Mardo Tomson ja Marten Agar.

14.10.2013 toimusid Pärnu Spordihallis Pärnu piirkonna tütarlaste  3×3 korvpalli võistlused

6.-7. kl arvestuses saavutati II koht:

Mirell Karuks

Kaisa-Lotta Koger

Kristin Koha

Joanna Liisa Orav

4.-5. kl arvetuses saavutati III koht:

Carolyn Klaamas

Helen Roman

Meeri Meedla

Birgit Rebane

02.10.2013 toimusid Tõstamaal Pärnumaa koolide MV jalgpallis tütarlaste võistkond saavutas II koha koosseisus:

Jennifer Smirnov, Claudia Smirnov, Anett-Eliise Ott, Lisebeth Lihtne, Egle Leppikson, Eleri Saulep, Kärt Kaljuvee, Anne-Mai Tsilk ja Alice Kajakas.

2013/14 õa I pa  kooli võistlused tulemused.

Pärnumaa maakoolide MV krossi- ja pendelteatejooksus tulemused.

Pärnumaa maakoolide MV jalgpallis tulemused.

Kooli teatejooksupäev25.09.2014

5-6.kl tulemused leiad siit.

7.-9.kl tulemused leiad siit.

27.09.2013 Jõulumäel Pärnumaa koolide võistkondlik krossijooks ja pendelteatejooks

Pendelteatejooks I koht

1-3 kl T 3×300 II koht:

Triinu Kose

Laura-LiZette Sander

Karoliine Tarjus

1-3 kl P 3×300 I koht

Henri Ilves

Chris Aidulo

Kan Talpas-Taltsepp

4-5kl T 3×500 I koht

Ann Marii Kivikas

Meeri Meedla

Annabel Alliksaar

4-5kl P 3×500 III koht

Raimond Uibo

Sander Tagu

Jakob Bergmann

8-9 kl  T 3×500 II koht

Erle Leppikson

Triinu Reigo

Lisette Sivard

8-9 kl P 3×1000 II koht

Kaspar Roosileht

Rando Jürgens

Mardo Tomson

 

1.-3.klasside spordipäev

26.septembril 2013 toimusid algklasside spordipäevad. Esimesena asusid võistlema 2.-3.klassid, kus igast klassist oli moodustatud kaks gruppi ning seega oli kokku võistlemas 12 võistkonda. Iga võistkond pidi jõudu katsuma kuuel erineval alal, kus sai teha kõike: hüpata, läbi takistuse pugeda, joosta, palli visata ja suletud silmadega väravaid lüüa. Kõik võistkonnad pingutasid ja olid väga tublid, seega juhtus nii, et iga võistkond võitis vähemalt ühe võistluse ning võistkondade punktide summa oli väga pingeline. Kokkuvõtlikult olid aga spordipäeva tulemused järgmised:

1. SPORT VÕIDAB 20 punkti

2. PÕRNIKAD 19 punkti

3. 9 TOLA 18 punkti

3. LAHEDAD 18 punkti

4. KURGID  17 punkti

4. KÕVAD KAPSAD  17 punkti

5. ÄGEDAD 16 punkti

6. SPORT 15 punkti

6. SPORDI KUNNID  15 punkti

7. PORGANDID  13 punkti

8. VÕISTKOND  12 punkti

9. KIIRED 11 punkti

Olenemata võistkondade paremusjärjestusest, kõige tähtsam oli spordipäevast osavõtt, seega said kõik tublid osalejad väikse magusa kuldmedali ja positiivse emotsiooni kogu päevaks.

Pärast 2.-3.klassi jõukatsumist saabusid staadionile 1.klassid, kes samuti moodustasid mitu võistkonda ning nemad pidid võistlema neljal erineval alal. Jällegi kõigi võistkondade poolt oli osavõtt väga tubli ning iga võistkond võitis vähemalt ühe võistluse. 1.klassi spordipäeval punktiarvestust ei peetud, kuid ka kõik 1.klasside sportlikud lapsed said endale šokolaadimaitselise kuldmedali.

Suur-suur aitäh kõigile õpetajatele, kes spordipäeva läbiviimisel abiks olid! Ning veel suurem tänu kõigile toredatele lastele spordipäeval osalemise eest!

Õp.Kaisa Jaakson

Spordipäev 2012/13 õ.a

Sügisese spordipäeva tulemused leiad siit

Käesoleval õppeaastal on toimunud juba mitu kaalukat spordivõistlust, kus meie õpilased on tublisti esinenud.

Maakonna meistrid pendelteatejooksus: Wanda Helene Ollep, Agnes Suvorov, Ann Marii Kiivikas, Anne Mari Peks, Lisette Parts, Lisette Sivard, Melita Škljar, Jennifer Smirnov, Simon Talv, Mirko Must, Karl Buntsev, Danel Dreving, Kert Kodu, Karl Kodu, Kaspar Roosileht, Stener Tiits.

8. – 9. klasside maakonna meistrivõistlused jalgpallis 4. koht: Maik Meedla, Rando Jürgens, Ats Saare, Stener Tiits, Carl Robert Miil, Germo Nõgesmaa, Kaur Kalmus.

6. – 7. klasside maakonna meistrivõistlused jalgpallis 5. koht: Karl Kodu, Kert Kodu, Mike Richard Koch, Jan Ander Kaur, Reigo Tamm, Andres Kalbus, Künter Suve.

Eesti kadettide meistrivõistlustel kreeka-rooma maadluses Maardus 21.04. 2012.

Madis Heinmets -54kg 3.koht
Mikk Merila -100kg 3.koht
Ülari Antsmäe -100kg 9.koht

Maadlejaid juhendab Gristen Heinmets

Maakonna kergejõustikuvõistlus 2012

A-kl.kõrgushüpe tüdrukud:     Karmel Kostabi II koht; 60m jooks I koht
”                                           Kristel Kostabi III koht; kaugushüpe III koht
B-T kõrgushüpe Hanna-Grete Õispuu II koht;60 m 5 koht
A-T 600 m jooks Agnes Sepa II koht
A-P Otto Henry Paasik 60 m 7 koht
B-P Maik Meedla kaugushüpe 5 koht

Spordipäev 2010/11 õ.a.

Spordipäev 2009/10 õ.a.

Maadlus

Carl Heinmets võitis Kallaveres Eesti õpilaste meistrivõistlustel kreeka-rooma maadluses kuni 59 kg kehakaalus kolmanda auhinna.

Pärnu koolinoorte meistrivõistlustel Juurikaru Põhikoolis olid kehakaalude võitjateks Rasmus Siinmaa, Carl Heinmets, Madis Heinmets, Alex Adams, Kristjan Eggert.

Male

Pärnumaa 2007.a. MV tavamales täiskasvanutele sai Tõnu Heinmets 3.koha ja kuni 13.a. poiste seas sai Marten Jaanimets 1.koha.

27.jaanuaril 2007.a. toimusid Paides EMSL”Jõud” maakoolide võistkondlikud meistrivõistlused males.Vanemas grupis(7-9.kl.) võitis maakoolide karika Paikuse Põhikool ja kuldmedalid said Tõnu Heinmets,Marten Jaanimets,Hendrik Laas ja Janari Kasemets.Treenet E.Lehemets

10.-11.veebruaril 2007.a. toimusid Lähtel Eesti valdade XV talimängud,kus Tõnu Heinmets sai Paikuse valla malevõistkonnaga 1.koha.