Bumerang

Juba XI hooaega toimus Eesti Spordilehe poolt ellukutsutud koolinoorte spordimälumäng Bumerang. Mälumängu peakorraldaja on Eesti Koolispordi Liit, koostööpartneriteks Eesti Päevaleht ja Eesti Olümpiakomitee.

Mälumäng on suunatud kõigile Eesti üldhariduskoolide õpilaste neljaliikmelistele võistkondadele. Küsimused on koostatud valdavalt Eesti ajakirjanduses ja sporditeabe väljaannetes ilmunud materjalide põhjal.

Selle aasta mälumängu põhiteemad olid 2014. aastal toimunud taliolümpiamängud Sotšis ja eelseisev jalgpalli MM finaalturniir Brasiilias.

Mälumäng toimus III voorus. Aasta alguses võtsid omavahel mõõtu maakondade koolid, siis, teises voorus, kohtusid Põhja-, Lõuna-, Lääne- ja Ida- Eesti ning Tallinna parimad koolid ja nende kohtumiste kolm parimat heitlesid finaalis. Lääne-Eesti voorust said finaali Pärnu Ühisgümnaasium, Lihula Gümnaasium ja Paikuse Põhikool.

Finaalmäng toimus LaitseRallyParkis, kus Paikuse Põhikooli võistkond koosseisus Robert Käär, Egert-Marten Möller, Karl-Erik Vohu ja Joanna Liisa Orav saavutas VIII koha. Heameel oli meie õpilaste saavutuse üle ka sellepoolest, et finaali jõudis vaid kaks vabariigi põhikooli ja Paikuse meeskonnas olnud tütarlaps oligi ainus naissoost võistleja finaalturniiril. Pärnu Ühisgümnaasium saavutas XI koha.

Päeva teises pooles võeti üksteiselt mõõtu kardirajal, kus Paikuse poiss Karl-Erik Vohu saavutas 42 kihutaja konkurentsis VII koha.

Paikuse Põhikooli võistkonna juhendaja õpetaja Sirje Suurevälja