Möödus meeleolukas tervisenädal.

15.-19.aprillil möödusid koolipäevad taas pisut elevamalt
kui tavaliselt- oli tervisenädal. Tähelepanu all olid sammud ja tervislik toit.
Mida põnevat siis täpselt toimus?

Käisime fotojahil.
Nädala jooksul käisid kõik 1.-9. klassid kehalise kasvatuse tunni raames fotojahil.  See on mäng vabas õhus,mis toetab lastes head eneseväljendusoskust, julgust esineda, loovalt mõelda, parendab teineteisega arvestamist ja koostööd. Annab võimaluse loovamatele välja paista, harjutada läbirääkimist ja  julget eneseväljendust.

Fotojahil käisime ka eelmisel kevadel – siis eraldiseisva aktsioonina. Sel aastal katsetasime, kuidas töötab see selline ettevõtmine kehalise kasvatuse tundidesse integreeritult. Tulemus oli igati ootuspärane. Õpilased küll oleksid soovinud veel pikemalt väljas fotosid jahtida ent aja seadis paika tunniplaan. Saak, mis jahilt kaasa toodi oli meeleolukas ja on nauditav stendidel veel selle nädala lõpuni.

Fotojahilt tõid koju kõige lahedamad klõpsud 1.-4.klassi arvestuses 1.b ja 5.-9.klasside arvestuses 9.b klassi meeskond koosseisus Taavi -Toomas Tärk, Kristjan Siitan, Mark-Alexander Pitkmann, Epp Kuusik, Siim Bachmann, Martin Kaelep, Kaspar Kodasma, Mikk Merila, Endri Soomere.

Valmistasime võidu tervisesalateid.
Juba tradistiooniks muutunud tervisliku toidu valmistamise konkurss terisenädalal leidis aset ka sel korral. Teemaks “Tervisesalat”.
Konkursil osalejatele oli ette antud 12 erinevat puu ja juurvilja, millede seast tuli oma retseptis kindlalt kasutada kolme. Salatite valmistamises asusid võistlema 7 kolme liikmelist meeskonda.
Maja oli mõnusat värsket lõhna täis ja lastel sära silmas. Valminud salatite hulgast võis leida nii soolaseid kui magusaid puuviljasalateid. Igaüks isemoodi hea. Peale retseptide esitlust said osalejad ja zürii asuda degusteerima.

Tulemused:
“Parim esitlus” – 6a
“Parim serveering” – 5b
“žürii lemmik”- 4b
“Publiku lemmik” – 9b

Investeerisime sammud PPK SammuPanka.
Kuna 2013 aasta tervisenädal kandis üldnimetust “Sinu sammud loevad!” siis otsustasime, et asutame nädalaks päris oma panga – sammupanga. Panga, kuhu kogu koolipere sai investeerida tervisenädalal astutud ja loetud sammud. Klassid panustasid fotojahilt toodud sammudega ning täiskasvanud liikusid ringi sammulugejad peal, et panustada panka kõik oma tööpäeval tehtud liikumine.

Üheskoos kogusime kokku 779087 sammu.  See teeb keskmiselt ~452 maha käidud kilomeetrit.
Õpilaste osa: 717544 sammu/ ~452 km
Õpetajatelt (6 osalejat): 61543 sammu / ~39 km

Lisaks ragistasime ajusid tervise teemalisel mõtterallil. Kõik meie hommikud algasid lõbusa hommikuvõimlemisega, mida aitasid läbi viia 6. ja 9. klassi tüdrukud.
Tervisenädala lõpetas pidulikult kauni programmiga külla tulnud võimlemisklubi “Rüht”.

Aitäh kõikidele, kes tervisenädala tegemistes kaasa lõid. Teeme oma tervisele pai ja jätkame samas vaimus ka edaspidi.

Paikuse Põhikooli huvijuht
Kristel Kadakas