Paikuse kooli õpilane pälvis EV Presidendi tunnustuse

Kodanikuühiskonna aasta tegijateks tunnistatakse inimesed ja ühendused, kes on aidanud nii viimase aasta kui ka pikema aja jooksul kogukondi ühendada ning Eesti ühiskonda edendada. Sel aastal oli kandidaate 200, kelledest valiti välja ja tunnustati kaheksat.

Kodanikuühiskonna aasta tegija 2019 – aasta hääl tiitli pälvis Fridays for Future Eesti, mis  on osa Rootsi kooliõpilasest Greta Thunbergist innustust saanud üleilmsest noorteliikumisest, mis kutsub üles võtma jõulisi samme kliimakriisi leevendamiseks. Ajal, mil poliitiline eliit jageleb protsendipunktide nimel järgmistel valimistel, on noortest kujunenud teaduslikku konsensust võimendav mõistuse hääl, mis kutsub üles nägema pikemat perspektiivi.

Fridays For Future esinduse seas astus Presidendi palge ette tunnustust vastu võtma ka Paikuse Põhikooli 9. klassi õpilane Triine Kose.

Palju õnne tunnustuse puhul!

õp Sirje Suurevälja