Eesti „Aasta võõrkeelealane tegu 2019“ tiitli pälvis Paikuse Põhikool

Euroopa Komisjoni ning Haridus- ja Teadusministeeriumi tunnuskiri on rahvusvaheline tunnustus. Tunnuskirja saajad valib esitatud kandidaatide hulgast välja žürii. Silmapaistvamatele tunnuskirja laureaatidele antakse ka rahaline preemia. Tunnustuse pälvivad leidlikud ja põnevad keeleõppe praktikaid.

Selleaastased tunnuskirjad ja preemiad anti üle Võõrkeeleõpetajate Liidu (EVÕL) 10. aastapäeva konverentsil „EVÕL 10 – sajaga edasi” Tartus.

Kandidaate oli 20 ja tunnustati kolme keeletegu: ühe lasteaia (Veerise Lasteaed) ja kahe kooli projekti. Koolidest said tunnustatud Pelgulinna Gümnaasium ja Tallinna Ühisgümnaasium ühisprojektiga ning ainukesena väljapoolt pealinna Paikuse Põhikool. Tunnuskirjaga Paikuse koolile käis kaasa ka rahaline preemia 500.- eurot, lisaks hinnalisi raamatuid ja muid meeneid.

Seda, et Paikuse keeletegu konkursil nominentide hulka arvati, said õpetajad teada juba suvel tantsupeo ajal Tallinnas, aga nii suurest tunnustusest siis veel unistada ei juletud.

Paikuse PK esitas konkursile kaks Erasmus+ projekti: “Kirjaoskus valgustab tulevikku” ning “Euroopa kirjanduse suurteosed”, mis on rahvusvahelised koostööprojektid mitmete Euroopa koolidega.

Suure töö ja tunnustuse taga seisavad eelkõige Paikuse PK inglise keele õpetajad Kersti Rohtmets, Sirle Varkentin ja Ingrid Lilles.

õp Sirje Suurevälja