Intrigeeriv fotonäitus

14. mail kell 10.15 avati Paikuse Huvikooli galeriis meie kooli 8.b klassi õpilaste Karoliine Tarjuse ja Pille-Riin Reigo loovtööna valminud fotonäitus. Noored ise kirjeldavad seda, millest nad inspiratsiooni leidsid, alljärgnevalt:

„Varsti on hilja”

Kas oled kunagi mõelnud, mis saab meie planeedist tulevikus? Kuidas mõjutavad seda näiteks arutu tarbimine, kliima soojenemine, metsade langetamine, ülerahvastatus, liikide väljasuremine ning magevee puudus ja reostus…

Fotonäitusel “Varsti on hilja” on läbi kunstilise lähenemise kujutatud kolme keskkonnaprobleemi: kliima soojenemist, metsade langetamist ja vee reostust. Näituse abil tahame juhtida kõigele sellele ka nende tähelepanu, kes siiani pole toimuvat veel tõsiselt võtnud.

Meile on jäänud vaid 12 aastat, et midagi muuta, peale seda pole võimalik kliima soojenemist enam peatada. Iga väike tegu loeb.

Karoliine Tarjus

Pille-Riin Reigo