Vastlavurri ja lõnganukuga Horvaatias

@MuseArt Erasmus+ eelviimane projektikohtumine toimus 1.-5. aprillini Horvaatias Zagrebis. Kaheksat riiki võõrustas 460 õpilasega 65-aastane Cankarica škola – põhikool, mis paistab riigis silma oma uuendusmeelsusega ja kaasaegsete õpimeetoditega.

Selle projekti raames õpitakse üksteiselt. Kõik partnerkoolid annavad oma maa kultuuri tutvustava tunni. Nii õppisime meiegi Põhja-Iirimaa tunnis vilepilli puhuma, rootsikeelset Pipi laulu laulma, Hispaania kunstniku Miro` skulptuure jäljendades paberist kuke kuju valmistama, Toledo katedraali voltima jne. Meie keskendusime seekord Eesti laste muistsetele mänguasjadele. Vastlavurri tutvustamine tekitas õpilaste seas palju elevust ja lõngast nuku valmistamisest tahtsid osa võtta ka kõik tunnis viibinud õpetajad.

Horvaatia kohtumisest jääb mällu kaunis loodus, särasilmsed õpilased ja erakordselt sõbralikud, abivalmis inimesed.

Paikuse põhi- ja huvikooli esindasid õp Ingrid Lilles ja õp Monika Vaher.

Fotol õpetaja Ingrid meie suurepärase abimehe Lu`ga. Tema ülesandeks oli kooli tutvustada ja meid õigetesse klassiruumidesse suunata, sõnaga – meie soove silmist lugeda.

õp M. Vaher