Kohtumine Riigikogu liikmega

Paikuse Põhikooli väisas Riigikogu liige, ekspeaminister Taavi Rõivas. Kohtumine leidis aset kaheksanda klassi õpilase Triine Kose loovtöö raames ning sellel osalesid kooli kaheksandate ja üheksandate klasside õpilased koos aineõpetajatega.

Tund Riigikogu liikmega möödus asjalikus ja sundimatus õhkkonnas, kus õpilased ja õpetajad esitasid külalisele ka mitmeid päevakohaseid ja huvitavaid küsimusi, mis kõik ka vastused leidsid. Koos arutleti selle üle, et mida ootab üks tänane kooliõpilane Eesti riigilt ja kui adekvaatsed need ootused on. Härra Rõivas küsis noortelt ka seda, et mida nad ise saaksid riigi heaks ära teha. Pikemalt peatuti ettevõtluse ja riigi julgeoleku teemadel. Ja küllap mõtles nii mõnigi õpilane pärast kohtumist endamisi sellegi üle, et milline on siis tema isiklik maailmavaade.

Suur-Pärnus veedetud päeva jooksul toimus Riigikogu liikmel veel teisigi kohtumisi, aga ääretult suur heameel oli päeva lõppedes kuulda tagasisidena härra Rõivast Pärnus vastuvõtnud isikult, et kõik kohtumised olid külalise meelest väga toredad nagu näiteks ääretult soe, ühtaegu pidulik ja asjalik kohtumine just Paikuse noortega.

õp Sirje Suurevälja