Jõulune koolipäev kinos

Paikuse kooli õpilaste eelviimane koolipäev enne jõuluvaheaega toimus kinos Apollo, kus täideti kaks saali, et vaadati ühiselt filmi „Eia jõulud Tondikakul”. Koolimajja jäid vaid kõige pisemad ja vanemad õpilased. Ülejäänud mitusada last pakiti pikka bussiderivvi, mida oli kooli juures turvamas politseiautogi.

Film paelus nii õpetajaid kui õpilasi. Ei puudunud härduspisaradki. Tagasisidena mainiti, et tegemist oli tõeliselt liigutava süžeega, mida võimendasid kaunid loodusvaated.

Film on 10-aastasest Eiast, kelle plaanid võtavad ootamatu pöörde, kui linnatüdruk viiakse talvevaheajaks ürgse loodusega salapärasesse Lõuna-Eesti tallu. Eia ei oska esialgu aimatagi, et õige pea asub ta päästma hukule määratud põlismetsa, kokku viima kaht armastavat inimest ning lahti harutama oma pere kiivalt hoitud saladust.

Kui filmi õppetöö seisukohast analüüsida, siis võib tõdeda, et ekraanil toimuvat vaadates lõimusid eelkõige eesti keel, muusika, inimeseõpetus ning ka loodusõpetus ja mis kõige tähtsam – väärtuskasvatus. Filmi tegijad tuletasid vaatajaile meelde toredaid ja lihtsaid asju siin elus, mida oleme hakanud unustama.

Kinokülastus tekitas tõelise jõulutunde ja liitis suurt kooli veelgi tugevamalt ühiseks üksteisest hoolivaks pereks.

õp Sirje Suurevälja

Foto: õp Sirle Varkentin