Südamlik ja suurejooneline sõprade sünnipäev

Laval punub kolm gruppi lapsi hiiglasuuri rahvuslikke vööpaelu patsi, publik saalis laulab “Ärgake Baltimaad!”, Grobina kooli direktriss haarab lava ette käteseongusse sõpruskoolide direktorid. See oli vaid killuke Läti 100. sünnipäevale pühendatud Paikuse PK sõpruskooli Grobina kontsert-aktusest, kus esinesid kõik kooli õpilased. Kavas osalesid ka lapsevanemad. Hingeminevad laulud vaheldusid särtsakate rahvatantsudega, nautida sai ka peotantsu, balletti, varjuteatrit ja palju muud. Kava jälgides torkas silma, kui tähtis isamaa sünnipäeva tähistamine õpilaste jaoks oli. Väljendus see nii riietuses, lavakultuuris kui ka loomulikult hingestatud esinemisnumbrites.

Paikuse kooli delegatsioon andis üle kingituse – meie õpilaste ühistööna valminud lapitehnikas vilditud vaiba.

Enne kontserti saime koolis osa ka Heade mõtete seina avamisest.

Grobina koolipere tervitab Paikuse rahvast ja tänab kõiki õnnesoovide ja kingituse eest!

õp Sirje Suurevälja

Pilte kontsert-aktuselt