Külalislahkus – vene kultuuri märksõna

Vene talu on tükike vene rahvuskultuuri ja külalislahkust keset Pärnumaa metsi ja rabasid. Siin hoitakse ja jagatakse ka teistega esivanemate tarkust ja traditsioone. Alati rõõmsameelsed ning lahked talu perenaised tervitavad külalisi leiva-soolaga ning kostitavad oma aia saaduste ning kuuma samovariteega. Vene talu on koht, kuhu hing igatseb ikka ja jälle. Nii seisab kirjas Sanga-Tõnise Vene talu kodulehel ja kõik see informatsioon on puhas tõde.

Paikuse Põhikoolil on traditsioon, et igal sügisel võtavad üheksandate klasside õpilased vene keele tundide raames ette õppereisi Audru osavalda, et seda talu külastada ja seeläbi oma silmaringi avardada. Nii ka sel aastal. Õpilastel oli võimalus tutvuda talu samovaride ja tarbekunstiesemete kollektsioonidega, kiigata tare-tarekesse, maitsta vene ahjus tehtud ahjukartuleid, mekkida erinevaid hoidiseid ja maiustusi, keeta samovariga teed. Õpiti ära venepärane kummardus, suurrätikutega tantsuline liikumine ja saadi teada nii mõndagi uut.

Järgmisel aastal jälle!

õp Sirje Suurevälja