Filmi sisse minek

Paikuse kooli VII-ndate klasside õpilased sooritasid õppereisi pealinna, et tutvuda sealsete uute põnevate objektidega. Külastasime Eesti kõige nooremat muuseumi – Eesti Filmimuuseumi ning vaatasime üle vastavatud Eesti kommunismiohvrite memoriaali. 7c klassi õpilased uudistasid ka Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis, mille restoranis ühiselt hiljem lõunastasime.

Eesti Filmimuuseum on põnev ja kaasaegne paik ning tellitud programm “Filmi sisse minek” pakkus noortele mitmeid paeluvaid tegevusi. Saime selga proovida kostüüme erinevatest filmidest, ise filmistsenaariumi kirjutada, võistelda viktoriinis Eesti filmimuusikast, filmitegemise tehnikat tööle panna ja veel palju muud. Kõige atraktiivsem oli aga võimalus lausa ise filmi sisse minna. Kuidas? Jäägu see avastamiseks järgmistele muuseumisse õppekäiku sooritajatele.

Eesti kommunismiohvrite memoriaal on samuti paik, kus iga eestlane ära käia võiks. Pompoosne, mõjuv, aga samas lihtne ning armas. Paljud õpilased leidsid memoriaali seintelt oma esivanemate nimesid ning pildistasid need üles.

Päeva lõpus tõdesime, et tänane “tunniplaan” väljaspool kooli kätkes eneses ajalootunde, eesti keele tundi, muusikatundi, valikainena filmindust ning memoriaalis tormituult trotsides ka kehalist kasvatust.

õp S. Suurevälja

Foto: õp I. Lilles