“Teeme+” aastalõpuüritus

Sellest õppeaastast avasime koolis “Teeme+” projekti raames 8 erinevat loodus- ja täppisteaduste huviringi: Heureka, Avastusõpe, Inimene, Robootika, Esimesed katsetused keemias, Sissejuhatus füüsikasse, Tee oma esimesed äpid ja Esimesed avastused geograafias.Paikuse kooli 530-st õpilasest osales nendes huviringides 140 erinevate kooliastmete õpilast. Ise peame saavutatud tulemust väga heaks, sest osales ju ringitöös väikese põhikooli jagu õpilasi.

Huviringide õppeaastat lõpetasime 23. mail toimunud konverentsiga, kus erinevate huviringide õpilased esinesid ettekannetega selle kohta, mida nad olid terve õppeaasta jooksul ringitöös õppinud ja mida põnevat teinud. Ettekanded olid vormistatud põnevate esitlustena.

Kui kuulamise ja vaatamise osa läbi sai, siis jätkus üritus teaduspesades. Kõik õpilased jagati meeskondadesse, kes terve ürituse jooksul liikusid koos tegevuspesades. Huviringide juhendajad olid ette valmistanud praktilised ülesanded, mis õpetasid õpilastele meeskonnatööd, panid nuputama, pakkusid põnevust ja arendasid loovust. Nii pandi liikuma roboteid, ehitati konstruktorite abil Archimedese kehasid, tehti keemiakatseid reaktsiooni tunnuste kohta, uuriti värvisegude eraldamist, tehti illusiooni vee ja peeglitega, mängiti geograafia-alast nutimängu, kus korraga toimetati nutiseadmete ja atlastega. Samuti tutvuti mikroskoobi ehitusega, valmistati ise preparaat hambakatust ja uuriti seda. Lisaks said õpilased vaadata preparaate nahast, silma võrkkestast, kõõlusest, spermisest, munarakkudest ja närvisüsteemist.

Oli võimalus olla ka ürituse reporter ning teha nutiseadme rakenduse abil klippe ning laadida üles nad vastavasse keskkonda.

Õpilaste filmitud

Suurt elevust tekitas ürituse lõpuosa, kui  arvuti abil loositi välja need õnnelikud, kes said  Lego või nutiseadme akupanga omanikeks.

Päeva lõpus olid kõik rahul – oli ju üritus suurepärane näide meeskonnatööst, kaasavast haridusest ja uuenevast õpikäsitlusest. Järgmisel õppeaastal projekt jätkub ning tulemas on uued üritused.

Kooli arendusjuht Anne Kalmus

EL_Regionaalarengu_Fond_horisontaalne