Jõuluhõnguline õppepäev naaberkoolis

Grupp Paikuse kooli 8.-9. klasside õpilasi koos oma vene keele õpetajatega osales Sindi Gümnaasiumis toimunud maakondlikul Vene keele päeval. Traditsioonilise kontserdi asemel toimus sel aastal õpilastele õppepäev, mis kätkes endas erinevaid tegevusi. Päeva viis läbi Vene talu noorperenaine, Pärimuskultuuri spetsialist ja Rahvusvähemuste kultuurinõukogu liige Veronika Meibaum.

Esimene tund toimus loenguvormis, kus anti ülevaade peamistest vene tarbekunsti liikidest. Õpilased said oma silmaga näha ja käega katsuda erinevaid tarbekunstinäidiseid.

Teisel tunnil toimus viktoriin vene rahvuskultuuri ja ajaloo ainetel. Moodustati 4-liikmelised võistkonnad, kus osalejad olid läbisegi osalevatest maakonnakoolidest. Kokku oli võistlustules 16 võistkonda. Heameel oli tõdeda, et II koha saavutas võistkond, kus liikmeks oli ka meie kooli õpilane Artur Natjažkin.

Kolmas tund oli liikumistund, kus õpetati ja mängiti erinevaid vene rahvamänge.

Neljas tund oli pühendatud kuulsale vene teejoomise traditsioonile. Kaetud oli rikkalik laud vene jõulumaiustustega ja perenaine valas kõigile teed, mis keedetud samovarides.

Kogu õppepäev toimus Sindi kooli jõuluselt ehitud aulas ja oli meeleolukas ning õpetlik.

õp S. Suurevälja