Briti päevad Paikuse koolis

Briti päevade raames külastasid Paikuse Põhikooli ja kohtusid õpilastega NATO vägede Briti kaitseväelased major Jon Hassain ja vanemseersant Iain. Õpilased vaatasid esitlust külaliste teenistusest mitmetel maadel ja sõjakolletes. Kohtumine toimus elavas ja ilusas inglise keeles. Teema oli huvipakkuv, sest küsimustevoor ei tahtnud kuidagi lõppeda.

Pärnu maakonna 6.-7. klasside õpilased pidasid Paikusel halloweeni pidu. Iga kool tuli peole oma postriga ja paljud olid ka päevakohases kostüümis. Peo avasid P-Jaagupi põhikooli tantsijad oma nõidade tantsuga. Järgnesid mitmed töötoad, kus oli võimalik meisterdada maske, lahendada sõnamängu ülesandeid ja leida vastuseid halloweeniteemalistele küsimustele. Seekord ei võistelnud koolid omavahel, meeskonnad loositi. Seega saadi tuttavaks ja sõbruneti teiste koolide õpilastega.

õp K. Rohtmets