Õppekäik Vene tallu

Paikuse Põhikoolis on traditsiooniks saanud, et septembrikuus külastavad lõpuklasside õpilased Audrus asuvat Vene talu, kinnistamaks ja hankimaks teadmisi vene kultuurist.

Nagu ikka, võeti külalised vastu soola-leivaga. Programmi käigus uudistati tare-tarekest, tutvuti samovaride kollektsiooniga ja imetleti Hohloma kunsti. Õpilased said ise samovariga teed keeta ja ahjust kartulipotte välja õngitseda, vene rahvuslikes mängudes klassidevaheliselt mõõtu võtta ning üles võeti ka venekeelne laulujoru. Programmi oli lükitud ka mitu söögipausi, mille vältel sai maitsta erinevaid vene rahvustoite.

Õpilasi saatvatele õpetajatele jätsid talust lahkudes sügava mulje pererahva poolt kaasa öeldud sõnad: Mis te küll seal Paikusel oma lastele söödate või kuidas te neid kasvatate, et nad teiste koolide õpilastega võrreldes nii täiskasvanulikud, intelligentsed ja erudeeritud on?

See oli tore päikesepaisteline ja arendav omamoodi koolipäev.

õp Sirje Suurevälja

foto – õp Sirle Varkentin