Projekti @MuseArt kohtumine Bulgaarias

Paikuse kooli õpetajad Kadri Jõgi ja Anne Kalmus osalesid projekti @MuseArt kohtumisel Bulgaarias. Kohtumine toimus Haskovo linnas ning külas oldi Klementi põhikoolis. Kohal olid kaheksa erineva riigi õpetajad: Itaalia, Hispaania, Horvaatia, Põhja-Iirimaa, Inglismaa, Iirimaa, Bulgaaria ja Eesti.

Projekti raames andsid õpetajad kohalikus koolis külalistunde. Tundides tutvustati õpilastele erinevaid riike ning õpetati tegema käsitööd. Lisaks saime õppida Bulgaaria rahvatantsu, külastada Plovdivi linna ning näha seda, kuidas Bulgaarias õpetajate päeva tähistatakse.

Bulgaaria lastele meeldis film Eestist ning kõik lubasid kindlasti tulevikus Eestit külastada.

Meie saime tunda bulgaarlaste tohutut külalislahkust, näha kaunist loodust ning  ilusaid ajaloolisi ehitisi.

Tekst ja fotod õp Anne Kalmus

Haskovo linna keskväljak