Mardid-Kadrid tulid külla

Kadrilaupäeval tulid 2.a klassi lastele külla mardi- ja kadrisandid, kelleks olid kehastunud 5.a klassi õpilased. Selleks, et meie traditsioonilised rahvakalendripühad ikka säiliksid ja põlvest põlve kanduksid, saigi ettevõetud nn lõimitud tund – suured-väikesed sõbrad üheskoos.

Mardi-ja kadrisandid laulsid laule, rääkisid tolle päeva kommetest, toitudest ning ilmaennustustest. Nagu tavaks, esitasid sandid mõistatusi, kontrollisid laste lugemisoskust ja uurisid küünealuste puhtustki. Mängiti vanarahva mänge ning sopsutati vitsakimbuga kõigile tervist. Elevust tekitas köievedu, sest kohale oli toodud ikka tõsiselt vägev köis, mida võidu vedada. Rammu said lapsed katsuda ka vägikaikaveos, näomoonutamisoskuses ja jooksumängus.

Tublid mardi-ja kadrisandid said koduteele kaasa ka kombekohase andidekoti.

Oli igati vahva tund! Suur tänu muusikaõpetaja Kristi Rulli-Scvedele, kes oli rõõmuga nõus kaasa lööma ja selleks puhuks oma tunni loovutama.

õp Ulvi Mihkeles