Euroopa Ekspressi partnerid olid jälle koos pardal

Erasmus+ projekti European Express: Everybody on Board kolmas kohtumine toimus plaanitult 17.-21. oktoobril Kreeka väikelinnas Katerinis. Kokku said partnerkoolide esindajad Kreekast, Prantsusmaalt, Rumeeniast, Türgist ja Eestist.

Seekordsel kohtumisel keskenduti positiivse pedagoogika kasutamisele õppetöös. Osavõtjad külastasid Katerini kooli tunde, kus näidati võimalusi ainete integreerimisest, nt olid nn projektitunde ettevalmistanud ajaloo- ja kunstiõpetajad, loodusainete ja muusikaõpetajad. Läbi õppekäikude saadi aimu Kreeka koolisüsteemist. Kohtumise raames külastati Katerini eelkooli, põhikooli ja gümnaasiumi.

Projektis osalejad leppisid kokku järgmise ühisteema, milleks on Kunst. Kõik osalejakoolid külastavad muuseume, näitusi, valivad oma maa kunstniku, arhitekti, skulptori, helilooja ja filmirežissööri. Nii tutvustavad iga riigi õpilased teistele riikidele oma maa kultuuritegelasi. Nähes, kuulates ja vaadates neid kunstiväärtusi joonistavad lapsed oma emotsioone ja õpetaja kaasabiga korraldatakse näitus emotsioonidest.

Juba üle aasta on Paikuse Põhikooli õpilased pidanud kirjavahetust Türgi, Kreeka, Prantsusmaa ja Rumeenia õpilastega. Valmimisel on Paikuse õpilaste videotervitus partneritele uueks aastaks.

Projektikohtumisel külastasid osalejad iidset Dionit ja tutvusid arhailiste väärtustega. Põnevust pakkus matk Olümpose mäestikku, kus osalised said imetleda noore ja kerkiva mäestiku ilu ja võlu. Külastati ka Olümpose turismikeskust, kus ammutati teadmisi mäestiku olemusest ja tekkest.

Katerini koolis toimus pidulik õhtusöök, mille korraldamisse olid panustanud nii kooli töötajad kui ka lapsevanemad. Lisaks Kreeka köögi maitseelamustele nauditi Kreeka muusikat ja rahvatantsu.

Kalimera Kreeka! Vastuvõtt väikeses Katerinis oli südamlik ja Egeuse lained soojad ning rahustavad.

Nüüd ootavad ees arvukad kodutööd ja järgmine kohtumine Rumeenias märtsikuus järgmisel aastal.

Projektikohtumisel käisid õp Sirle Varkentin, Kersti Rohtmets ja Tarmo Tõnismann.

Kersti Rohtmets

Projekti koordinaator