“@MuseArt” sai avalöögi Paikuse koolis

12.-14. oktoober toimus Paikuse Põhikoolis Erasmus+ projekti Cultural Art for the Development of European Education („@MuseArt“) esimene töökoosolek. Üheksa Euroopa riigi esindajad valmistasid ette ühisprojekti aastateks 2016-2019. Paikusel käis kokku 26 õpetajat Inglismaalt, Rootsist, Põhja-Iirimaalt, Itaaliast, Hispaaniast, Bulgaariast, Horvaatiast ja Iiri Vabariigist. Projekti koordinaator on Põhja-Iirimaa.

Projekti käigus tutvutakse osalevate riikide kodukoha kultuuri, kunsti ja vaatamisväärsustega. Valmib turismiteatmik Top 10 iga osaleva riigi kohta ja 2017. aasta kalender. Lepiti kokku ka projektis osalevate koolide õpilaste valmistatud jõulukaartide saatmise osas. Suveks valmivad ka õpilaste disainitud ja õmmeldud riidest kotid. Samuti tutvustatakse koostööpartneritele riikidele omaseid käsitöötraditsioone. Koosolekutel lepiti kokku ka õpirände ajakavas. Järgmine kohtumine toimub 2017. aasta aprillis Itaalias.

Lisaks töistele koosolekutele Paikusel toimus ka linnaekskursioon Pärnus ja meeleolukad õhtusöögid Eesti toite degusteerides.

õp Monika Vaher