Põneva projekti raames Ida-Virumaad avastamas

11.-14. oktoobril külastas meie kooli 8-liikmeline rühm 7.a ja 7.b klassi õpilasi koos õpetajate Eve Tannebaum’i ja Kadri Jõgi’ga Kohtla-Järvel asuvat Maleva Põhikooli, kus õpib 566 õpilast. Kahe kooli õpilaste kohtumine toimus projekti „Taaskasutus on õige valik“ raames. Projekt lõimis käsitööd ja keeleõpet. Esimesel päeval tutvusime sealsete õpilastega ja veetsime nendega koos lõbusalt aega. Teisel päeval külastasime Maleva Põhikooli ja kohtusime direktori ning õppealajuhatajaga, valmistasime vanadest CD plaatidest üksteisele kingitusi, tutvusime koolimajaga ning pärastlõunal käisime Toila pargis loodust nautimas. Kolmandal päeval valmistasime vanadest teksadest uusi lahedaid asju, näiteks käevõrusid, peapaelu ja särkidele taskuid. Vanad ja igavad särgid muudeti ilusateks ja moodsateks. Hiljem esitleti oma kunstiteoseid ka teistele. Õhtupoolikul mindi külla vene keelt kõnelevate sõprade peredesse ja veedeti nendega mõnusalt aega. Reedel avastati koos Jõhvi linnas asuvaid tähtsamaid vaatamisväärsusi ning seejärel jäeti uute sõpradega kurbusega hüvasti. Kuid meie ootame neid juba detsembri alguses endalegi külla.

Kairiin Ilves, Kristiine Hanni

7.a klass