Aastaalguse võrkpalliturniirid

21. jaanuaril võttis Paikuse Põhikool osa Pärnu maakoolide 8.-12. klassi segavõistkondade võrkpalliturniirist. Kokku osales 6 kooli. Loosi tahtel oli meie alagrupis lisaks Vändra Gümnaasiumile ka eelmise aasta kuldmedalist Häädemeeste. Esimeses mängus võitlesime Vändraga, kus vastas oli 6 suurt noormeest (kuna tüdrukute-poiste arvuline vahekord ei olnud ette määratud, siis võis reeglite järgi mängida ka poistevõistkonnaga). Vändrale tuli meil alla vanduda. Päeva teine mäng tõotas tulla isegi rohkem ühepoolne, kuna vastu tuli tiitlikaitsja Häädemeeste. Siiski näitasid Paikuse tüdrukud-poisid oma südikust ning tegid Häädemeestele võidu keeruliseks. Kahe kaotusega tuli meil leppida alagrupi viimase kohaga, mis tähendas meile võistluspäeva viimast mängu 5.-6. kohale. Vastu tuli teise alagrupi 3. koht Tõstamaa. Seekord oli meil vastas tõepoolest segavõistkond ning ka mäng oli tasavägisem. Siiski pidime tunnistama Tõstamaa paremust ja päeva noorimale võistkonnale Paikusele sellelt turniirilt 6. koht. Kuna Paikuse sportlased jäid turniiriga siiski väga rahule ja oldi valmis uuel õppeaastal taas lahingusse astuma, siis oli lisaks 6. kohale meie jaoks veelgi tähtsam saadud kogemus ja positiivne emotsioon. Meie võistkonnas mängisid: Ken Talpas-Taltsepp (5a), Elisa Meos (6b), Helen Roman (7a), Camilla Ševtsova (8a), Krete Teearu, Janeli Kaelep ja Joosep Paasik (8b).

2. veebruaril toimusid Audru Koolis Pärnu maakoolide 8.-9. klassi võrkpallivõistlused. Kohal oli vaid 4 naiskonda: Audru, Vändra, Sindi ja meie. Esimeses mängus tuli meile vastaseks Audru, keda võitsime suhteliselt kindlalt 2:0. Järgmises mängus olime kindlalt 2:0 paremad Vändrast. Päeva viimases mängus oli vaja võita Sindi Gümnaasium. Esimene geim tuli Paikusele suhteliselt kergelt. Teises geimis aga oli kuni lõpuni punkt-punkti mäng, kuid siiski Paikuse tüdrukud tõestasid, et on paremad ja seekord ka PARIMAD, sest kuldmedal tuli meile! Võidukas võistkonnas mängisid: Elisa Meos (6b), Helen Roman (7a), Camilla Ševtsova, Hanna-Maret Kaljuvee (8a), Krete Teearu, Grete Heinsoo, Berit Järv ja Elisebeth Adams (8b).

õp Kaisa Jaakson