Koolisisene luulekonkurss

Teisipäev, 17. november, lõppes paljudele Paikuse Põhikooli õpilastele luulekonkursiga aulas. Teist aastat järjest toimuv luulelugemine hõlmas 7.-9. klassi õpilasi. 4.-6. klassi konkurss toimub 1. detsembril vallamajas.

Sel aastal oli konkursist osavõtjaid 21. Esitada tuli üks Lydia Koidula ja üks Merca ehk Merle Jäägeri luuletus. Hirm, et õpilased ei leia lugemiseks sobivat luuletust, osutus asjatuks. Vastupidi, žüriid osati meeldivalt üllatada oma luulevaliku ja esinemisega. Valikuid oli palju: L. Koidulalt 13, Mercalt 15 erinevat luuletust. Koidula loomingust valiti enim luuletusi „Linnulennul“, „Emasüda“ ja „Kodu“; Mercalt „Tark kukk“, „Kiisu Miku“, „Me juured“ ja „Korallid Emajões“.

Ürituse juhatasid sisse omaloodud luuleridadega Koidulast ja Mercast 9.b klassi õpilased Kristin Koha ja Lisette Parts. Tänukirjad valmistasid Sheryl Tärgla ja Evelin Viita 8.b klassist.

Kiitust väärivad kõik, kes olid esinema tulnud, isegi siis, kui tekst ununes või sõnad segamini läksid. Igal juhul oli see väärt esinemiskogemus. On ju teada, et mida suurem kool, seda vähem on võimalusi teiste ees esinemiseks ja lavakogemuse saamiseks. Olgu siis kool see koht, kus keegi ei peaks kartma, et eksib või ei meeldi kõigile. Julgus publiku ees esineda tuleb ju vaid harjutades.

Kuna esinemised olid väga eripalgelised, siis žürii ei jaganud tavapäraseid numbriga kohti, vaid otsis igaühe tugevusi. Otsustati tunnustada järgnevaid õpilasi:

7. klass

Cleer Marii Kaldo – luule hingestatud esitus

Birgit Rebane – mõttetäpsus luule esitamisel

8. klass

Hanna-Maret Kaljuvee – lüüriline esitus

Kertu Kasemets – luule isikupärane esitus

Heleryn Kustasson – luule mõtestatud esitus

Maria Victoria Põder – luule küps esitus

Pille-Riin Roots – kaunis luulekeel

9. klass

Mirell Karuks – luule mõtestatud esitus

Julia Laidvee – kaunis emakeel

Jaan Marten Pukk – võluvalt mehine esitus

Kaisa Lotta Koger – armastusluule küps esitamine

Maakonnavoorul „Koidulauliku valgel“ esindavad kooli Kertu Kasemets (8.a kl) ja Julia Laidvee (9.b kl).               Aitäh kõigile etlejatele, ürituse läbiviijatele ja žüriile!

õp Sirje Tannebaum