Briti päev Paikuse koolis

14.-16. oktoobril Pärnus ja Pärnumaal toimuvatele Briti päevadele anti avalöök Paikuse koolis, kus toimus linna- ja maakoolide õpilaste viktoriin. Vastata tuli 50 küsimusele Briti kultuurist, spordist, kuninglikust perekonnast, toidust ja arhitektuurist. Lõbusust päevale lisasid kodutööna valminud videod teemal “Pühad”.

Briti päeva külalisteks olid Daniel Field Suurbritannia Suursaatkonnast Tallinnas ja Shaun Schofield, Pärnus elav britt.

Paikuse kooli võistkond (Eliise Talts, Cäthy Erm ja Marianne Mäger) saavutas viktoriinis III koha. Auhinnalaud oli rikkalik. Briti päeva toetasid Suurbritannia Suursaatkond ja Pärnu Omavalitsuste Liit. Korraldusmeeskonda kuulusid õpetajad Ingrid Lilles, Sirle Varkentin, Anne Kalmus, Leana Pennula ja Kersti Rohtmets.

Lõpuks avaldasid kõik osalenud koolid kiitust korraldajatele ja lootust järgmisel aastal jälle kohtuda ning targemaks saada.

Pildil Daniel Field Suurbritannia Suursaatkonnast Tallinnas saatkonna tööst, Suurbritanniast ning eestlaste ja brittide erinevusest rääkimas.