Edu palliplatsil!

Teisipäeva varahommikul startis Paikuse kooli eest väikebuss, täis rõõmsameelseid noori, sõiduks Vändrasse maakonna meistrivõistlustele jalgpallis. Kui samasugusel võistlusel käisid paar nädalat tagasi aste nooremad poisid ja tulid koju tagasi võidukarikaga, siis vanemad poisid ei seadnud endale madalamaid eesmärke. Igatahes jutu järgi võis aru saada, et võit on vaid vormistamise küsimus. Tüdrukud, kelle võistkond ühes poistega sama teekonna ette võttis, olid oma väljaütlemistes ehk pisut tagasihoidlikumad, kuid mõtetes mõistagi sama ambitsioonikad.

Kuldses sügisilmas peetud turniiril osales üheksa poiste ja kuus tüdrukute võistkonda. Kaks võitu ja viiki alagrupiturniiril viis poisid poolfinaalis kokku tugeva Tori kooliga. Ehkki omapoolseid võimalusi oli, jäi meil nende vastu ründejõudu napiks ja 0:2 kaotus tähendas, et ees ootas veel võitlus kolmandale kohale, vastaseks Vändra võistkond. Selles mängus sujus kõik jällegi õlitatult ja 2:0 võiduga olid pronkmedalid meie. Poolfinaalis meid võitnud Tori jäi finaalis alla Kilingi-Nõmmele, ja meie poisid võisid end lohutada teadmisega, et alagrupimängus mängisid nad turniiri võitjaga viiki. Tubli kolmanda koha tõid Paikuse koolile Jasper Raat, Simon Talv, Andres Kalbus, Martin Timberg, Kert Kodu, Künter Suve, Kaupo Koort ja Reigo Tamm.

Tüdrukud aga näitasid, et Tori võitmine on võimalik ja kui vaja, ka kahel korral. Esmalt võitsid nad neid alagrupimängus ja poolfinaalist penaltidega finaali jõudes ootas neid taaskord juba tuttav vastane. Ja taaskord võideti neid 1:0, mis aga tähendas, et nüüd oli võidetud juba terve turniir. Poiste pronks sai tüdrukute poolt üle kullatud. Võidukarika tõid koju Helen Roman, Camilla Ševtsova, Anette Aavekukk, Mirell Karuks, Netty Raud, Kaisa Lotta Koger, Kristin Koha, Joanna Liisa Orav, Heie Veeväli.

… ja päeva lõpuks vuras kooli ette jällegi too sama väikebuss, täis veelgi rõõmsameelsemaid noori.