Diginädala kokkuvõte

04.-08. mail toimus Paikuse Põhikoolis Diginädal, mille eestvedajaks oli õpetaja Anne Kalmus. Sel nädalal kasutati õppetundides tavapärasest veelgi rohkem nutiseadmeid ning teisi IT vahendeid.

Õpilastel oli võimalik osa võtta erinevatest töötubadest, kus tutvustati õpirakendusi ning lahendati loovülesandeid. Nii valmisid kooli postrid ning keeleõppe töötoas videod etteantud teemadel loodud dialoogidest. Videotesti töötoas vaadati filmi, pärast mida sooritati test ning loovülesanne. Nooremate klasside õpilased said ennast proovile panna loogikaülesannete lahendamisel. Külastati ka Pärnu Muusemi, kus viidi läbi õppetund tänapäevaseid võimalusi kasutades.

Vahetundide ajal oli võimalik vaadata õpilaste tehtud multifilme ning digitaalset kunstinäitust, kus õpilased olid virtuaalsetele tegelastele oma hääle andnud ning tutvustasid Pärnus maalinäitusel nähtud kunstiteoseid. Samuti toimus „kunstijooks“, mille käigus leiti üles Pärnu linna erinevad vaatamisväärsused ning lahendati kohapeal koheselt ka nutiseadmete abil vastavad ülesanded. Teekond jäädvustati liikumisrakenduse abil.

Paikuse PK õpetajad vaagisid aga töökoosolekul valmisolekut ja võimalusi digiõpikute kirjutamiseks.

Paikuse Digiloovuse Facebooki lehel on õpilastel võimalik teha postitusi, milles nad tutvustavad erinevaid äppe, mida saab õppimisel kasutada. Õpiäppide kogumise võistluse lõpus loositakse välja tahvelarvuti, mille on välja pannud Paikuse vallavalitsus. Ürituse auhinnafondi toetasid ka  EMT, HITSA ja Digistep.

Järgmisel õppeaastal on plaanis Diginädalat kindlasti korrata.