6.a klass võõrustas Pärnu Vene Gümnaasiumi õpilasi

9. detsembril võttis 6.a klassi keelerühm vastu grupi Vene Gümnaasiumi õpilasi. Kuu aega tagasi toimus esmakohtumine vene koolis, seepärast  said kokku juba head tuttavad.

Meie tutvustasime Paikuse kooli algklasside maja ja peahoonet, vastvalminud uues majas viis ekskursiooni  läbi haldusjuht Einar Elbing, raamatukogu tutvustas Gerli Lehemets. Suur tänu neile selle eest.  Külalistele meeldis meie kool väga ning nad arvasid, et sellistes tingimustes õppida oleks suurepärane.

Ühistunnis aitasid vene õpilased meil töötada jõuluteemalise venekeelse tekstiga ning kontrollisid meie lugemisoskust. Parimad lugejad said kingiks toreda ehtekarbi. Muidugi maiustasime ja siis saabusid üllatuskülalised 9.a klassist, kes tegid enne maakondlikku vene keele päeva peaproovi vene õpilaste ja õpetaja ees, näitamaks, et ka eestlased võivad temperamentsed olla. Laul oli nii kaasakiskuv, et vene poisid lõid kükktantsu lahti.

Suhtlesime oma külalistega eesti ja natuke juba ka vene keeles. Järgmine kohtumine toimub Sõbrapäeval  Strandis. Tore, et oleme leidnud vene rahvusest sõbrad.

Kerttu Rist

6.a klass