Lydia Koidula luulekonkurss

Teisipäeval, 18. novembril, toimus Paikuse Põhikoolis koolisisene luulekonkurss. Luuletusi luges 30 õpilast 5.-9. klassini. Esitati üks Lydia Koidula ja üks Contra luuletus.

Koidula luule tähendus ei ole ajas kahanenud. Tema isamaa- ja koduluulet esitatakse jätkuvalt erinevate sündmuste puhul. Seda on palju viisistatud. Luule- ja laulutraditsioonid elavad edasi tänaste luuletajate-laulikute tekstides. Contra (kodanikunimega Margus Konnula) on meie rahvusliku laulutraditsiooni jätkaja. Tema luule on lõbus ja laululine, leidlike riimidega.

Ürituse juhatasid sisse 8. b klassi õpilased Julia Laidvee ja Jaan Marten Pukk, esitades valitud katkendeid L. Koidula ja Fr. R. Kreutzwaldi kirjavahetusest. Helitausta aitas luua Mihkel Miil.

Etlejaid hinnati kahes vanuseastmes: 5.-6. klass ja 7.-9. klass.

Tulemused:

5.-6. klass:

I koht Laura Voll, 5. b

II koht Helen Roman, 6. a

II koht Karina Kimmel, 5. b

III koht Kerttu Rist, 6. a

III koht Raimond Uibo, 5. b

7.-9. klass:

I koht Julia Laidvee, 8. b

II koht Alice Kajakas, 9. a

II koht Pille-Riin Roots, 7. b

III koht Joanna Liisa Orav, 8. b

III koht Regita Kumel, 8. a

Maakonnavoorul „Koidulauliku valgel“ Pärnus L. Koidula Majamuuseumis esindab Paikuse Põhikooli 8. b klassi õpilane Julia Laidvee.

Aitäh kõigile etlejatele!