6.-9. klasside tütarlaste Pärnu maakoolide võrkpallivõistlus

12. novembril 2014 selgitati Häädemeestel Pärnu maakoolide hulgas välja parim võrkpallivõistkond. Paikuse Põhikool mängis ühes alagrupis Metsapoole ja Uuluga, teises alagrupis olid Jõõpre, Sindi ning eelmise aasta võitja Häädemeeste.

Paikuse tüdrukute esimene mäng Metsapoole tüdrukutega oligi meie päeva põnevaim ja parim lahing – nii 1. kui ka 2. geim lõppesid seisuga 27:25, kummalegi üks geimivõit ning võitja väljaselgitamiseks oli seega vaja 3-ndat geimi. Paikuse neiud olid seekord paremad ning turniiritabelisse tuli kirja võit. Teine mäng Uuluga nii hästi ei õnnestunud – sellest mängust saime kaotuspunktid. Kuid kokkuvõttes tulime ühe võidu ning ühe kaotusega alagrupi teiseks.

Edasi mängiti jällegi süsteemiga alagrupi kaks esimest võistkonda omavahel risti läbi – n-ö poolfinaal. Kuna meie olime oma alagrupi teine koht, siis läksime kokku teise alagrupi esimese kohaga, kelleks oli väga tugev tiitlikaitsja Häädemeeste. Paikuse tüdrukud püüdsid küll vastu võidelda, kuid Häädemeeste pani siiski oma paremuse maksma ning läks kuldmedalile mängima teise poolfinaali võitja Jõõprega.

Meie saime endale pronksimängu vastaseks teise poolfinaali kaotaja, kelleks oli Uulu. Saime uue võimaluse end Uulu vastu tõestada. Esimeses geimis läks seis vahepeal väga põnevaks, kuid lõpuks kaotasime seisuga 25:19. Teises geimis näitas Uulu ennast kõige paremast küljest ning võitis meid kindlalt. Kullaheitluses oli ka sellel aastal tugevam Häädemeeste, Jõõprele seega hõbedane medal.

Seekord oli Paikuse neidude võistkond just see, kes esimesena medalist ilma jäi, kuid tüdrukud ise olid tulemusega rahul, sest mängukogemus loeb samuti väga palju. Tüdrukutel tekkis koguni motivatsioon senise kahe trennikorra asemel hakata harjutama kolm korda nädalas. Seega, me jäime küll medalist ilma, kuid saime suure kogemuse võrra rikkamaks ning põhiline on see, et tüdrukud ise olid võistluspäevaga rahul.

Paikuse tublis võistkonnas mängisid: Kärt Kaljuvee ja Carmen Kivistik (9b), Eliise Einla (9a), Joanna-Kai Kukk (8b), Margareth Lasn, Hanna Maret Kaljuvee ning Anne-Mari Peks (7a), moraalseks toeks oli platsi kõrval Helen Roman (6a). Kiitus kõigile tüdrukutele!

Õp. Kaisa Jaakson