Sõbrad käisid soolaleival

23.-24. oktoober külastasid meid Läti sõpruskooli Grobina direktriss ja linna haridusnõunik. Oma osalusega muutsid nad meie valla I hariduskonverentsi lausa rahvusvaheliseks. Viimase ettekandjaga sõlmiti ka kokkulepe, et võimalusel osaleb ta Grobina hariduskonverentsil, mis toimub meie naabrite juures igal aastal augustis. Pärast konverentsi väisati Pärnu uut keskkonnahariduskeskust, mis meie külalistele väga meeldis. Seal lepiti kokku, et kui suvel sõidavad meie sõpruskooli õpetajad Eestisse motivatsioonireisile, siis külastatakse ka seda maja.

Järgmise päeva hommikul uudistati Pärnut ja arutleti koos Paikuse Põhikooli juhtkonnaga metoodilistel teemadel ning pandi paika edasiste kohtumiste kondikava.

Päeva suursündmuseks oli muidugi meie uue spordikompleksi avamine. Läti sõbrad tõid kingitusena kaasa võimlemisrõngad, mis sümboliseerivad viit olümpiarõngast. Oma kõnes avaldas Grobina kooli direktriss Laila Urbane lootust, et tulevikus saavad nad kaasa elada Eesti sportlastele, kes pärit just Paikuselt.

Sirje Suurevälja