5+1 nõuannet õpetajalt vanematele

Teadlike vanematega lapse koolikogemus on väärtuslikum nii lapsele, tema perele kui kogu klassile, kellega koos laps õpib. Järgneb viis juhtnööri, kuidas tulevase täiskasvanu küpsemist toetada ning kooliaasta jooksul terve perega kasvada.
Täpsemalt loe siit

Kuidas laps ennast kuulama panna

«Jaanus,» hüüab ema köögist, «lõpeta nüüd mängimine ja tule sööma.» Jaanus ei vasta midagi, kuigi ema kujutab elavalt ette, kuidas poiss istub elutoa põrandal, temast mitte kuigi kaugel. «Jaanus, hommikusöök on valmis!» hüüab ema uuesti. Aga Jaanus ei reageeri. «Jaanus? Jaanus!»

Nüüd on ema juba närvis ja ta ei suuda enam kannatlikuks jääda. Ta tormab elutuppa ja hakkab poja kallal tänitama: «Jaanus, mis sul viga on?! Ma ju ütlesin, et tule kohe siia!»

Kui see stseen tuleb sullegi tuttav ette, siis loe edasi SIIT

Kuidas lastega suheldes ennast talitseda.

Kujuta ette kedagi enesekontrolli kaotamas ja Sinu peale karjumas. Nüüd kujuta ette, et seda teeb keegi Sinust kolm korda suurem! Kujutle, et see on keegi, kellest sa täielikult sõltud – nii eluaseme, toidu turvalisuse kui kaitse osas. Kujutle, et see keegi on Sinu peamine armastuse- ja kindlustundeallikas ja Sul pole kedagi teist, kelle poole pöörduda. Nüüd võta kokku kõik need tunded ja mõtted, mida see kujutlus Sulle tõi ja korruta selle tugevus tuhandega. See on see miski, mis toimub Sinu lapse südames, kui tema peale vihaseks saad.

Loe edasi siit

Aruka lapsevanema ABC

Kasulikku lugemist  lapsevanemale onsiin

Laps vajab eeskujuks arukat lapsevanemat

Laps vajab eeskujuks arukat vanemat. Lapse arenguvajadus avaldub tegutsemisvajaduses- vahel ka tüütutes miks-küsimustes. Kui laps ei küsi, ei avalda vanematele oma mõtteid, võib ta elada kogetut läbi omaette, sest vanematepoolne tõrjumine on sundinud teda tõmbuma endasse. Või hullem veel- ta on jäetud kahekesi teleri  ja arvutiga. Edasi loe siit

Kuidas aidata agressiivset last

Naine24 «Küsi nõu» rubriigis palus abi perekeskus Sina ja Mina nõustajatelt murelik ema, kelle väikelaps kipub mängides teisi lapsi hammustama ja näpistama ning ei kuula sõna.
Täpsemalt  loe siit