Comenius 2012-2014

Paikuse Põhikoolile  algas kooliaasta uue Comeniuse koostööprojektiga. Seekordseid projektipartnereid on Paikuse koolil  kuus: Rumeenia, Prantsusmaa, Norra, Holland, Saksamaa ja Itaalia. Läbivaks teemaks – sportlik eluviis, liikumine ja tervislik toitumine.
Esimene kohtumine partneritega toimus oktoobrikuu alguses Rumeenias.
Teine kokkusaamine leidis aset La Reunionis. Reunion on saar, mis kuulub Prantsusmaale ja asub India ookeanis. Meie Saaremaast väiksemal saarel elab ligi 800 000 elanikku. Reunionist läänes asub Madagaskar ja idas Mauritius.
Õpilastest osalesid selle kohtumisel  lõpuklassi õpilased Johanna Jürimaa ja Germo Nõgesmaa. Johanna muljeid meretagusest maast saad lugeda siit
Rumeenia meeskonna koostatud blogiga saad tutvuda siin

Comenius 2009-2011

Meie moto on “Tunda üksteist paremini.”

Projektikohtumistel  tutvustatakse üksteisele oma maa erinevaid  pühasid – nii isiklikke (pulmad),  usulisi (jõulud) kui ka riiklikke tähtpäevi (Iseseisvuspäev). Samuti jagatakse teavet partnerriikide haridussüsteemide, kõnekeele väljendite, rahvustoitude, ajaloo, kultuuri ja kommete kohta. Lõpptulemuseks on erinevad  ideed, kuidas tähistada Euroopa päeva, mille ühine tähistamine toimub Kreekas, 2011.
Projekti koduleht asub siin.