Raamatukogu koduleht.

“Raamat kooliraamatukokku”

Juba viiendat aastat toimub meie kooli sünnipäeva puhul südamlik heategevus-kampaania „Raamat kooliraamatukokku“, kus igal klassil on võimalus raamatukogule üks vahva  raamat kinkida.  Raamatu kinkimine on heategu, millega saab kogeda kinkimisrõõmu ja pakkuda lugemismõnu!                                Nimekiri raamatutest, mida Paikuse Põhikooli õpilased väga loeksid:

“Raamat kooliraamatukokku 2014”

Üle-eestiline ettelugemine

20. oktoobril tähistame ettelugemise päeva.Selle aasta ettelugemise teemaks on liikumine ja sport. Ettelugemise päeva tähistame mõttega tuletada kõigile meelde, kui tore on ette lugeda, kui huvitav jutte kuulata ning kui oluline on ettelugemine lastele.

Vanavanemate päev

Vanavanemate päeva eesmärgiks on tänada ning avaldada austust vanavanematele laste ja lastelaste      kasvatamise, jagatud hoole ning armastuse eest. Tähtpäev aitab lastel saada teadlikumaks sellest, millist tugevust, teadmisi ja elutarkust vanavanemad pakkuda suudavad ning tihendaks eri põlvkondade vahelist suhtlemist. Tähtpäev on asjakohane austusavaldus ka riigi poolt ning võimaldab avalikult näidata vanavanemate tähtsust eelkõige perekonna, aga ka ühiskonna jaoks tervikuna. Meie kool tähistas vanavanemate päeva toreda näitusega. Paikuse Põhikooli õpilased ja õpetajad tõid raamatukokku oma vanavanemate aegseid kooli õpikuid.

Olete oodatud näitust “Minu kodu vanim õpik” külastama.

Rahvusvaheline kirjaoskusepäev!

Kirjaoskuse päeva peetakse 8.septembril, mil rahvusvahelisele üldsusele tuletatakse meelde kirjaoskuse tähtsust. 2003. a. jaanuaris kuulutas ÜRO resolutsioon kirjaoskusele pühendatud aastakümne alganuks. Aastakümne 2003-2012 põhiteemaks oli alghariduse kättesaadavus kõigile. Kirjaoskus – s.o. inimese oskus mõista ja luua kirjalikke tekste, mis võimaldavad tal oma sotsiaalses talitluses toime tulla. Kirjaoskus on inimõigus, mis annab inimesele võimaluse arenemiseks, hariduse saamiseks ja oma võimete kasutamiseks. Kirjaoskus on võti paremale tervisele ja heaolule. Kirjaoskus on tähtis ka naiste ja meeste vahelise võrdõiguslikkuse, rahu püsimise, ühiskonna arengu ja demokraatia seisukohalt. Haridus on väga oluline tüdrukute tuleviku seisukohalt. Koolis käinud tüdruk abiellub tõenäoliselt vanemana, saab vähem lapsi ja suudab laste eest paremini hoolitseda kui hariduseta tüdruk. Kas tead, et • Ligi 72,1 miljonil lapsel ei ole kunagi võimalust koolis käia • Umbes 120 miljonit last saab vaid alghariduse, suurem osa neist on tüdrukud • Enamik vaeste arengumaade naisi ei oska lugeda ega kirjutada Sel aastal kirjutas kogu kool kirjaoskusepäeval luuletust teemal “Meie klass.”  Luuletustest seati raamatukokku üles näitus.

Gerli Lehemets

Paikuse Põhikool tähistab Raamatu ja roosi päeva!

Raamatu ja roosi päev 2014

Raamatukogus algas omaloomingukonkurss “Põnev raamatutegelene!”

Põnev raamatutegelane

Algas XII Nukitsa konkurss!

*Eesti Lastekirjanduse Keskus kutsub lapsi taas valima oma lemmikkirjanikku ja raamatukunstnikku.* *Osalema on oodatud kõik raamatusõbrad, kel vanust kuni 16 aastat. *Võistlevate raamatute nimestik sisaldab 199 raamatut aastatest 2012-2013, sh 172 esmatrükki 117 eesti kirjanikult ja 100 eesti kunstniku pilte 163 raamatule. Hääletamine kestab 20. veebruarini. Maakondades ja linnades korraldavad hääletust kohalikud raamatukogud eesotsas keskraamatukoguga. Samuti saab hääletada elektrooniliselt. *Kogu info XII Nukitsa konkursi kohta on üleval Eesti Lastekirjanduse Keskuse kodulehel* http://www.elk.ee/?page_id=9022 XII Nukitsa konkursi võitjad tehakse teatavaks 5. aprillil Eesti Rahvusraamatukogus Tallinna raamatumessi ajal toimuval auhinnapeol. Lisaks laureaatidele kutsutakse peole 70 hääletuses osalenud last üle Eesti. Laste lemmikkirjanik ja -illustraator saavad auhinnaks Nukitsa pronkskuju ja rahalise preemia. Autasustatakse ka teise ja kolmanda koha pälvinud kirjanikke-kunstnikke. Nukitsa konkurssi korraldab Eesti Lastekirjanduse Keskus iga kahe aasta tagant alates 1992. aastast.

Raamat kooliraamatukokku!”

02.-20.12.2013 Juba neljandat aastat on kooli sünnipäeval aset leidmas südamlik heategevusüritus „ Raamat kooliraamatukokku!” See on kena sündmus, mille raames oleme üheskoos aidanud kooliraamatukogu riiulitele jõuda pea 60 uuel raamatul. Et raamatukogus ikka uut ja huvitavat lugeda oleks kutsume kõiki ka sel aastal aktsioonis kaasa lööma ja kooliraamatukogule raamatuid kinkima!

Täpsem info raamatukogust: gerli.lehemets@ppk.edu.ee

Nimekiri raamatutest, mida Paikuse Põhikooli õpilased lugeda soovivad:

Raamat kooliraamatukokku uus nimekiri 2013

Külas laste- ja noortekirjanik Reeli Reinaus

Kohtumine laste-ja noortekirjanik Reeli Reinausiga

Neljapäeval, 5.detsembril külastas Paikuse Põhikooli laste -ja noortekirjanik Reeli  Reinaus.Reeli Reinaus lõpetas Kohila Gümnaasiumi 1996. aastal. Seejärel õppis Tartu Teoloogia Akadeemias teoloogiat ja Tartu Ülikoolis eesti ja võrdlevat rahvaluulet. Kirjanik töötab igapäevaselt Looduslike pühapaikade keskuses, andmehaldurina. Seni on temalt ilmunud 17 raamatut, enamus neist laste- ja noorteraamatud. Tema raamatutes on kesksel kohal  folkloor ja ajalugu. Oma raamatutes teeb ta välismaiste vampiiridega küllastunud lastele- noortele põnevaks omamaise pärimuse. Kirjanik on öelnud, et nõiad ja kummitused köidavad teda ennastki väga. Koos kirjanikuga võib seigelda saladuslikes lossivaremetes, kokku puutuda energeetiliste kivide, luupainajate ja nõidkapteniga. Reeli Reinausi raamatud on väga põnevad ja kaasahaaravad ja külmaks ei tohiks küll kedagi jätta. Reeli tegemistel ja toimetamistel tasub silm peal hoida: http://reelireinaus.weebly.com/