Paikuse Põhikooli külastasid viie riigi õpilased ja õpetajad

Erasmus+ projekt tõi Paikuse Põhikooli külalisi Hispaaniast, Saksamaalt, Sloveeniast, Kreekast ja Türgist. Nädalasel kohtumisel osalesid õpilased ja õpetajad. Osalejaid käis tervitamas Pärnu abilinnapea Marko Šorin, kes innustas noori koostööle.

Projekt keskendub iga osaleva maa tuntud kirjandusteosele. Esimesel kohtumisel Sloveenias tutvustati oma valitud raamatut ja õpiti tundma partnerite teoseid, koostati mõistekaarte, esitati sketše, lahendati interaktiivseid ülesandeid ning tehti videosid.

Seekord tegeleti oma raamatu kujundamise ja illustratsioonidega. Töötubades õpiti kujundama raamatukaant ja lava esimeseks stseeniks. Kodutööna oli kõigil kaasas kümme illustratsiooni. Kahe illustratsiooni põhjal näitasid õpilased nn elavaid pilte ehk pantomiime. Kõikidest kunstitöödest koostati näitus ja valiti iga maa lemmiktööd.

Paikusega tutvumisel mängiti Fotojahti, mille ülesanded olid ka seotud iga maa raamatuga. Hiljem koostasid õpilased oma “jahist” interaktiivse kokkuvõtte. Selline “jahilkäimine” oli külalistele uudne ja huvipakkuv. Uus ja haarav oli ka discgolfi treening. Need kaks õppetundi (kogemust) viidi kaasa ka oma maale.

Iga kohtumine on seotud ka vastuvõtva maa kultuuri ja ajalooga tutvumisega. Nii ka Eestis. Paikuse kooli õpilased näitasid külalistele koolimaja ja rääkisid meie koolikorraldusest. Partnerkoolide esindajad käisid Seljametsa muuseumis, kus valmistati projekti logoga rinnamärk. Osaleti giidituuril Pärnus ja Kurgjal ning nauditi meie traditsioonilisi toite.

Järgmisel kohtumisel keskendutakse muusikale. Projekti lõppedes peab valmima e-audioraamat.

õp Kersti Rohtmets

Erasmus+ 11. mail (12)