Tähtis päev Paikuse kooli ajaloos

15. mai 2018 on daatum, mis jääb Paikuse Põhikooli ajalukku. Päev, mil meie kool sai AULA – avara, õhurikka, ilusa ja hea akustikaga. Aulas on 500 istekohta ja ruumi ka liikumiseks, helitehnika tarvis ja dekoratsioonideks.

Vana spordisaali renoveerimiseks aulaks kulus 1,3 miljonit eurot.

Aula avamisel lõikasid lindi läbi Paikuse PK direktor Aare Külaots, Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ja REV Pärnu OÜ tegevjuht Andres Kesküla. Linti hoidsid Paikuse PK õpilased Ly-Sandra Kalbus ja Karl-Vahur Vahemets. Milline järjepidevus! Oli ju Ly-Sandra isa Marko Kalbus see, kes Paikuse Algkooli avamise ajal kooli lipu heiskas.

Avakõnes nentis kooli direktor muuhulgas, et enam ei pea aktusi korraldama värskeltniidetud muruplatsil. Aare Külaots heitis pilgu ka ajalukku ja meenutas, et esimene hoone tänase aula territooriumil oli lihtsalt üks kuur.

Paikuse osavalla vanem K. Erkmann soovis oma tervituskõnes, et tee maailma-areenidele meie vastselt suurelt uuelt lavalt oleks meie õpilastel lühike.

Tervitusi ja külakosti toodi ka Audrust, Sindist ja Pärnust.

Lisaks aulale on meil nüüd ka uus muusikaklass, kodundusklass, pillihoidla, ruum õpilasesindusele, puhkeruumid ja uus pind PANOKE’le.

Uus aula sai esimese suurürituse tuleristsed pärast avamist toimunud Kevadkontserdiga.

õp Sirje Suurevälja

Foto: M. Niin