Töövarjud Paikuse Põhikoolis

2018. aasta PISA testi eel külastasid Paikuse Põhikooli kaks õpetajat Austriast. Ingrid Mayer ja Farida Reyhani otsustasid tulla kogemusi omandama Eestisse, sest Eesti eelmise PISA testi tulemused olid muljetavaldavad. Erasmus+ õpirände projekti KA1 raames viibisid töövarjud Paikusel terve nädala.

Tööövarjuks oldi inglise keele, kunstiõpetuse, muusika-, informaatika- ja emakeeletundides. Koolimajas tehti giidituur, giidideks 7.b klassi õpilased Krisjan Tähepõld ja Kaspar Pärnoja. Põhjalikult tutvuti Eesti haridussüsteemiga.

Huvipakkuv ja uudne oli meie e-kool ja infotehnoloogia rakendamine koolis. Erinevusi leiti ka õppekavas, nt arvasid töövarjud, et emakeele ja kirjanduse tundide lahus õpetamine annaks Austrias kindlasti paremaid tulemusi. Kiideti ka võõrkeelte õpetamist gruppides.

Külalisi üllatas meie õpilaste nutilembus vahetundides. Austrias on see välistatud, sest hommikul peavad õpilased panema oma telefonid kappidesse ja pärast tunde võtavad need sealt ära. Õpetaja korraldusel kasutatakse nutitelefone ka tundides. Vahetundides on õpilased enamasti õues.

Peale koolitööd tutvusid külalised Pärnu linnaga ja nautisid meie suurepäraseid toite.

õp Kersti Rohtmets

IMG_20180502_212054