Paikuse Põhikooli õpilased Eesti meistrivõistlustel poodiumil

aDSC_1048
Tapal 03.02 toimunud Eesti õpilaste (kuni 16 a) meistrivõistlustel kreeka-rooma maadluses tuli Paikuse Põhikooli õpilane Raimond Uibo kehakaalus kuni 52 kg Eesti meistriks. Tema kehakaalus osales 12 maadlejat. Eelringis kiirelt saavutatud ülekaalukale 8:0 punktivõidule järgnes pingeline poolfinaalmatš vana rivaali  Robert Mhitarjaniga, kes on 2017. aasta Eesti kadettide (kuni 18 a) meister kreeka-rooma ja vabamaadluses ning möödunud aasta õpilaste Euroopa meister sumos. Ettevaatlikult alanud matšis suutis Raimond peale suruda oma taktika ja tahte ning matši võidunumbrid olid 9:1. Finaalivastane Georg Kristerson maadles väga kinniselt ja kontrollivalt ning Raimondi esimese minuti lõpus seljataha minekust saadud 2-punktiline edu püsiski tasavägise matši lõpusekunditeni. Meistritiitel annab Raimondile õiguse esindada Eestit juuni lõpus Ungaris toimuvatel õpilaste Euroopa meistrivõistlustel kreeka-rooma maadluses. Maadlusklubis Leo treeniva Raimondi treener on Harri Timberg.
Teine Paikuse Põhikooli esindaja neil võistlustel oli Sven Tagu, kes kehakaalus -38 kg pidi seekord leppima kolmanda kohaga. Neljast matšist kolmes sai Sven seljavõidud, kuid poolfinaalis allajäämine 2017. aasta vabamaadlusmeistrile Max Hristjukile Tartu Englasest ei võimaldanud seekord pjedestaalil kõrgemale tõusta. Sveni treener on Gristen Heinmets.
aDSC_1691