Paikuse kooli külastas raamatu “Minu Ghana” autor

DSCN4515

7. novembril kohtusid IX-te klasside õpilased pr Ethel Aoudega, kes rääkis oma eduloost Lääne-Aafrikas ning tutvustas oma esikraamatut “Minu Ghana”, mis just äsja raamatulettidele jõudis.

Proua Aoude (neiupõlvenimega Köök) rääkis väga haaravalt oma viis ja pool aastat väldanud põnevast elust ja seiklustest Mustal Mandril. Aafrikasse sõitis ta meie üllatuseks autoga (läbi Sahara kõrbe) ja see teekond kestis muidugi väga kaua. Naerupahvakuid auditooriumis kutsus esile pr Etheli kirjeldus, kuidas sealmail poodlemine toimub. Istud oma maja ees ja vaatled, kuidas mustanahalised prouad sinust mööduvad, kaup suurtel liudadel pealael. Ja möödubki sinust pesupulber, tema kannul avokaadod ja taamalt tulevad tomatid. Oma lugu illustreeris esineja rohke pildimaterjaliga ning kui fotole ilmus pr Aoude väikese poja pilt, kerkis “nunnumeeter” absoluutsesse maksimumi ning auditooriumi läbistas valjuhäälne hardumusohe.

Proua Ethel tõdes, et ta leidis Aafrikas selle, mida sinna otsima läks. Ta töötab reklaamiagentuuri tegevjuhina, tal on oma internetiäri, mugav kodu ja armas pere. Hetkel on ta Eestis ema juures ja valmistub oma teise lapse peatseks sünniks. Vastuseks õpilaste küsimusele, et kas ta kavatsebki Ghanasse elama jääda, nentis esineja, et koolihariduse tahab ta oma lastele anda Eestis, sest meie koolisüsteem tagab hariduse, millega saab terves maailmas edukalt karjääri teha.